הטיות פועל הֻשְׁאַל

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשְׁאָל/מֻשְׁאָל
    ani/ata/humush'al/mush'al
  • אני/את/היאמוּשְׁאֶלֶת/מֻשְׁאֶלֶת
    ani/at/himush'elet/mush'elet
  • אנחנו/אתם/הןמוּשְׁאָלִים/מֻשְׁאָלִים
    anakhnu/atem/henmush'alim/mush'alim
  • נחנו/אתן/הןמוּשְׁאָלוֹת/מֻשְׁאָלוֹת
    נחנו/aten/henmush'alot/mush'alot

Past

  • אניהוּשְׁאַלְתִּי/הֻשְׁאַלְתִּי
    anihush'alti/hush'alti
  • אתההוּשְׁאַלְתָּ/הֻשְׁאַלְתָּ
    atahush'alta/hush'alta
  • אתהוּשְׁאַלְתְּ/הֻשְׁאַלְתְּ
    athush'alt/hush'alt
  • הואהֻשְׁאַל/הוּשְׁאַל
    huhush'al/hush'al
  • היאהוּשְׁאֲלָה/הֻשְׁאֲלָה
    hihush'ala/hush'ala
  • אנחנוהוּשְׁאַלְנוּ/הֻשְׁאַלְנוּ
    anakhnuhush'alnu/hush'alnu
  • אתםהוּשְׁאַלְתֶּם/הֻשְׁאַלְתֶּם
    atemhush'altem/hush'altem
  • אתןהוּשְׁאַלְתֶּן/הֻשְׁאַלְתֶּן
    atenhush'alten/hush'alten
  • הםהוּשְׁאֲלוּ/הֻשְׁאֲלוּ
    hemhush'alu/hush'alu
  • הןהוּשְׁאֲלוּ/הֻשְׁאֲלוּ
    henhush'alu/hush'alu

Future

  • אניאוּשְׁאַל/אֻשְׁאַל
    aniush'al/ush'al
  • אתהתּוּשְׁאַל/תֻּשְׁאַל
    atatush'al/tush'al
  • אתתּוּשְׁאֲלִי/תֻּשְׁאֲלִי
    attush'ali/tush'ali
  • הואיוּשְׁאַל/יֻשְׁאַל
    huyush'al/yush'al
  • היאתּוּשְׁאַל/תֻּשְׁאַל
    hitush'al/tush'al
  • אנחנונוּשְׁאַל/נֻשְׁאַל
    anakhnunush'al/nush'al
  • אתםתּוּשְׁאֲלוּ/תֻּשְׁאֲלוּ
    atemtush'alu/tush'alu
  • אתןתּוּשְׁאֲלוּ/תּוּשְׁאַלְנָה/תֻּשְׁאֲלוּ/תֻּשְׁאַלְנָה
    atentush'alu/tush'alna/tush'alu/tush'alna
  • הםיוּשְׁאֲלוּ/יֻשְׁאֲלוּ
    hemyush'alu/yush'alu
  • הןיוּשְׁאֲלוּ/תּוּשְׁאַלְנָה/יֻשְׁאֲלוּ/תֻּשְׁאַלְנָה
    henyush'alu/tush'alna/yush'alu/tush'alna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻשְׁאַל בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻשְׁאַל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻבְהַל, הֻנְעַל, הֻרְחַב
        פרסום