הטיות פועל הֻשְׁבַּת

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשְׁבָּת/מֻשְׁבָּת
    ani/ata/humushbat/mushbat
  • אני/את/היאמוּשְׁבֶּתֶת/מֻשְׁבֶּתֶת
    ani/at/himushbetet/mushbetet
  • אנחנו/אתם/הןמוּשְׁבָּתִים/מֻשְׁבָּתִים
    anakhnu/atem/henmushbatim/mushbatim
  • נחנו/אתן/הןמוּשְׁבָּתוֹת/מֻשְׁבָּתוֹת
    נחנו/aten/henmushbatot/mushbatot

Past

  • אניהוּשְׁבַּתִּי/הֻשְׁבַּתִּי
    anihushbati/hushbati
  • אתההוּשְׁבַּתָּ/הֻשְׁבַּתָּ
    atahushbata/hushbata
  • אתהוּשְׁבַּתְּ/הֻשְׁבַּתְּ
    athushbat/hushbat
  • הואהֻשְׁבַּת/הוּשְׁבַּת
    huhushbat/hushbat
  • היאהוּשְׁבְּתָה/הֻשְׁבְּתָה
    hihushbeta/hushbeta
  • אנחנוהוּשְׁבַּתְנוּ/הֻשְׁבַּתְנוּ
    anakhnuhushbatnu/hushbatnu
  • אתםהוּשְׁבַּתֶּם/הֻשְׁבַּתֶּם
    atemhushbatem/hushbatem
  • אתןהוּשְׁבַּתֶּן/הֻשְׁבַּתֶּן
    atenhushbaten/hushbaten
  • הםהוּשְׁבְּתוּ/הֻשְׁבְּתוּ
    hemhushbetu/hushbetu
  • הןהוּשְׁבְּתוּ/הֻשְׁבְּתוּ
    henhushbetu/hushbetu

Future

  • אניאוּשְׁבַּת/אֻשְׁבַּת
    aniushbat/ushbat
  • אתהתּוּשְׁבַּת/תֻּשְׁבַּת
    atatushbat/tushbat
  • אתתּוּשְׁבְּתִי/תֻּשְׁבְּתִי
    attushbeti/tushbeti
  • הואיוּשְׁבַּת/יֻשְׁבַּת
    huyushbat/yushbat
  • היאתּוּשְׁבַּת/תֻּשְׁבַּת
    hitushbat/tushbat
  • אנחנונוּשְׁבַּת/נֻשְׁבַּת
    anakhnunushbat/nushbat
  • אתםתּוּשְׁבְּתוּ/תֻּשְׁבְּתוּ
    atemtushbetu/tushbetu
  • אתןתּוּשְׁבְּתוּ/תּוּשְׁבַּתְנָה/תֻּשְׁבְּתוּ/תֻּשְׁבַּתְנָה
    atentushbetu/tushbatna/tushbetu/tushbatna
  • הםיוּשְׁבְּתוּ/יֻשְׁבְּתוּ
    hemyushbetu/yushbetu
  • הןיוּשְׁבְּתוּ/תּוּשְׁבַּתְנָה/יֻשְׁבְּתוּ/תֻּשְׁבַּתְנָה
    henyushbetu/tushbatna/yushbetu/tushbatna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻשְׁבַּת בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻשְׁבַּת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻשְׁכַּב, הֻשְׁתַּת
        פרסום