הטיות פועל הֻשְׁחַל

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשְׁחָל/מֻשְׁחָל
    ani/ata/humushkhal/mushkhal
  • אני/את/היאמוּשְׁחֶלֶת/מֻשְׁחֶלֶת
    ani/at/himushkhelet/mushkhelet
  • אנחנו/אתם/הןמוּשְׁחָלִים/מֻשְׁחָלִים
    anakhnu/atem/henmushkhalim/mushkhalim
  • נחנו/אתן/הןמוּשְׁחָלוֹת/מֻשְׁחָלוֹת
    נחנו/aten/henmushkhalot/mushkhalot

Past

  • אניהוּשְׁחַלְתִּי/הֻשְׁחַלְתִּי
    anihushkhalti/hushkhalti
  • אתההוּשְׁחַלְתָּ/הֻשְׁחַלְתָּ
    atahushkhalta/hushkhalta
  • אתהוּשְׁחַלְתְּ/הֻשְׁחַלְתְּ
    athushkhalt/hushkhalt
  • הואהֻשְׁחַל/הוּשְׁחַל
    huhushkhal/hushkhal
  • היאהוּשְׁחֲלָה/הֻשְׁחֲלָה
    hihushkhala/hushkhala
  • אנחנוהוּשְׁחַלְנוּ/הֻשְׁחַלְנוּ
    anakhnuhushkhalnu/hushkhalnu
  • אתםהוּשְׁחַלְתֶּם/הֻשְׁחַלְתֶּם
    atemhushkhaltem/hushkhaltem
  • אתןהוּשְׁחַלְתֶּן/הֻשְׁחַלְתֶּן
    atenhushkhalten/hushkhalten
  • הםהוּשְׁחֲלוּ/הֻשְׁחֲלוּ
    hemhushkhalu/hushkhalu
  • הןהוּשְׁחֲלוּ/הֻשְׁחֲלוּ
    henhushkhalu/hushkhalu

Future

  • אניאוּשְׁחַל/אֻשְׁחַל
    aniushkhal/ushkhal
  • אתהתּוּשְׁחַל/תֻּשְׁחַל
    atatushkhal/tushkhal
  • אתתּוּשְׁחֲלִי/תֻּשְׁחֲלִי
    attushkhali/tushkhali
  • הואיוּשְׁחַל/יֻשְׁחַל
    huyushkhal/yushkhal
  • היאתּוּשְׁחַל/תֻּשְׁחַל
    hitushkhal/tushkhal
  • אנחנונוּשְׁחַל/נֻשְׁחַל
    anakhnunushkhal/nushkhal
  • אתםתּוּשְׁחֲלוּ/תֻּשְׁחֲלוּ
    atemtushkhalu/tushkhalu
  • אתןתּוּשְׁחַלְנָה/תּוּשְׁחֲלוּ/תֻּשְׁחֲלוּ/תֻּשְׁחַלְנָה
    atentushkhalna/tushkhalu/tushkhalu/tushkhalna
  • הםיוּשְׁחֲלוּ/יֻשְׁחֲלוּ
    hemyushkhalu/yushkhalu
  • הןתּוּשְׁחַלְנָה/יוּשְׁחֲלוּ/תֻּשְׁחַלְנָה/יֻשְׁחֲלוּ
    hentushkhalna/yushkhalu/tushkhalna/yushkhalu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻשְׁחַל בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻשְׁחַל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻלְאַם, הֻמְחַשׁ
        פרסום