הטיות פועל הֻשְׁכַּב

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשְׁכָּב/מֻשְׁכָּב
    ani/ata/humushkav/mushkav
  • אני/את/היאמוּשְׁכֶּבֶת/מֻשְׁכֶּבֶת
    ani/at/himushkevet/mushkevet
  • אנחנו/אתם/הןמוּשְׁכָּבִים/מֻשְׁכָּבִים
    anakhnu/atem/henmushkavim/mushkavim
  • נחנו/אתן/הןמוּשְׁכָּבוֹת/מֻשְׁכָּבוֹת
    נחנו/aten/henmushkavot/mushkavot

Past

  • אניהוּשְׁכַּתִּי/הֻשְׁכַּתִּי
    anihushkati/hushkati
  • אתההוּשְׁכַּתָּ/הֻשְׁכַּתָּ
    atahushkata/hushkata
  • אתהוּשְׁכַּתְּ/הֻשְׁכַּתְּ
    athushkat/hushkat
  • הואהֻשְׁכַּב/הוּשְׁכַּב
    huhushkav/hushkav
  • היאהוּשְׁכְּבָה/הֻשְׁכְּבָה
    hihushkeva/hushkeva
  • אנחנוהוּשְׁכַּבְנוּ/הֻשְׁכַּבְנוּ
    anakhnuhushkavnu/hushkavnu
  • אתםהוּשְׁכַּתֶּם/הֻשְׁכַּתֶּם
    atemhushkatem/hushkatem
  • אתןהוּשְׁכַּתֶּן/הֻשְׁכַּתֶּן
    atenhushkaten/hushkaten
  • הםהוּשְׁכְּבוּ/הֻשְׁכְּבוּ
    hemhushkevu/hushkevu
  • הןהוּשְׁכְּבוּ/הֻשְׁכְּבוּ
    henhushkevu/hushkevu

Future

  • אניאוּשְׁכַּב/אֻשְׁכַּב
    aniushkav/ushkav
  • אתהתּוּשְׁכַּב/תֻּשְׁכַּב
    atatushkav/tushkav
  • אתתּוּשְׁכְּבִי/תֻּשְׁכְּבִי
    attushkevi/tushkevi
  • הואיוּשְׁכַּב/יֻשְׁכַּב
    huyushkav/yushkav
  • היאתּוּשְׁכַּב/תֻּשְׁכַּב
    hitushkav/tushkav
  • אנחנונוּשְׁכַּב/נֻשְׁכַּב
    anakhnunushkav/nushkav
  • אתםתּוּשְׁכְּבוּ/תֻּשְׁכְּבוּ
    atemtushkevu/tushkevu
  • אתןתּוּשְׁכְּבוּ/תּוּשְׁכַּבְנָה/תֻּשְׁכְּבוּ/תֻּשְׁכַּבְנָה
    atentushkevu/tushkavna/tushkevu/tushkavna
  • הםיוּשְׁכְּבוּ/יֻשְׁכְּבוּ
    hemyushkevu/yushkevu
  • הןיוּשְׁכְּבוּ/תּוּשְׁכַּבְנָה/תֻּשְׁכַּבְנָה/יֻשְׁכְּבוּ
    henyushkevu/tushkavna/tushkavna/yushkevu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻשְׁכַּב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻשְׁכַּב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻשְׁתַּת
        פרסום