הטיות פועל הֻשְׁמַד

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשְׁמָד/מֻשְׁמָד
    ani/ata/humushmad/mushmad
  • אני/את/היאמוּשְׁמֶדֶת/מֻשְׁמֶדֶת
    ani/at/himushmedet/mushmedet
  • אנחנו/אתם/הןמוּשְׁמָדִים/מֻשְׁמָדִים
    anakhnu/atem/henmushmadim/mushmadim
  • נחנו/אתן/הןמוּשְׁמָדוֹת/מֻשְׁמָדוֹת
    נחנו/aten/henmushmadot/mushmadot

Past

  • אניהוּשְׁמַדְתִּי/הֻשְׁמַדְתִּי
    anihushmadti/hushmadti
  • אתההוּשְׁמַדְתָּ/הֻשְׁמַדְתָּ
    atahushmadta/hushmadta
  • אתהוּשְׁמַדְתְּ/הֻשְׁמַדְתְּ
    athushmadet/hushmadet
  • הואהֻשְׁמַד/הוּשְׁמַד
    huhushmad/hushmad
  • היאהוּשְׁמְדָה/הֻשְׁמְדָה
    hihushmeda/hushmeda
  • אנחנוהוּשְׁמַדְנוּ/הֻשְׁמַדְנוּ
    anakhnuhushmadnu/hushmadnu
  • אתםהוּשְׁמַדְתֶּם/הֻשְׁמַדְתֶּם
    atemhushmadtem/hushmadtem
  • אתןהוּשְׁמַדְתֶּן/הֻשְׁמַדְתֶּן
    atenhushmadten/hushmadten
  • הםהוּשְׁמְדוּ/הֻשְׁמְדוּ
    hemhushmedu/hushmedu
  • הןהוּשְׁמְדוּ/הֻשְׁמְדוּ
    henhushmedu/hushmedu

Future

  • אניאוּשְׁמַד/אֻשְׁמַד
    aniushmad/ushmad
  • אתהתּוּשְׁמַד/תֻּשְׁמַד
    atatushmad/tushmad
  • אתתּוּשְׁמְדִי/תֻּשְׁמְדִי
    attushmedi/tushmedi
  • הואיוּשְׁמַד/יֻשְׁמַד
    huyushmad/yushmad
  • היאתּוּשְׁמַד/תֻּשְׁמַד
    hitushmad/tushmad
  • אנחנונוּשְׁמַד/נֻשְׁמַד
    anakhnunushmad/nushmad
  • אתםתּוּשְׁמְדוּ/תֻּשְׁמְדוּ
    atemtushmedu/tushmedu
  • אתןתּוּשְׁמַדְנָה/תּוּשְׁמְדוּ/תֻּשְׁמַדְנָה/תֻּשְׁמְדוּ
    atentushmadna/tushmedu/tushmadna/tushmedu
  • הםיוּשְׁמְדוּ/יֻשְׁמְדוּ
    hemyushmedu/yushmedu
  • הןיוּשְׁמְדוּ/תּוּשְׁמַדְנָה/תֻּשְׁמַדְנָה/יֻשְׁמְדוּ
    henyushmedu/tushmadna/tushmadna/yushmedu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻשְׁמַד בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻשְׁמַד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻנְשַׁם, הֻתְרַם, הֻשְׁלַם
        פרסום