הטיות פועל הֻשְׁמַט

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשְׁמָט/מֻשְׁמָט
    ani/ata/humushmat/mushmat
  • אני/את/היאמוּשְׁמֶטֶת/מֻשְׁמֶטֶת
    ani/at/himushmetet/mushmetet
  • אנחנו/אתם/הןמוּשְׁמָטִים/מֻשְׁמָטִים
    anakhnu/atem/henmushmatim/mushmatim
  • נחנו/אתן/הןמוּשְׁמָטוֹת/מֻשְׁמָטוֹת
    נחנו/aten/henmushmatot/mushmatot

Past

  • אניהוּשְׁמַטְתִּי/הֻשְׁמַטְתִּי
    anihushmatti/hushmatti
  • אתההוּשְׁמַטְתָּ/הֻשְׁמַטְתָּ
    atahushmatta/hushmatta
  • אתהוּשְׁמַטְתְּ/הֻשְׁמַטְתְּ
    athushmatt/hushmatt
  • הואהֻשְׁמַט/הוּשְׁמַט
    huhushmat/hushmat
  • היאהוּשְׁמְטָה/הֻשְׁמְטָה
    hihushmeta/hushmeta
  • אנחנוהוּשְׁמַטְנוּ/הֻשְׁמַטְנוּ
    anakhnuhushmatnu/hushmatnu
  • אתםהוּשְׁמַטְתֶּם/הֻשְׁמַטְתֶּם
    atemhushmattem/hushmattem
  • אתןהוּשְׁמַטְתֶּן/הֻשְׁמַטְתֶּן
    atenhushmatten/hushmatten
  • הםהוּשְׁמְטוּ/הֻשְׁמְטוּ
    hemhushmetu/hushmetu
  • הןהוּשְׁמְטוּ/הֻשְׁמְטוּ
    henhushmetu/hushmetu

Future

  • אניאוּשְׁמַט/אֻשְׁמַט
    aniushmat/ushmat
  • אתהתּוּשְׁמַט/תֻּשְׁמַט
    atatushmat/tushmat
  • אתתּוּשְׁמְטִי/תֻּשְׁמְטִי
    attushmeti/tushmeti
  • הואיוּשְׁמַט/יֻשְׁמַט
    huyushmat/yushmat
  • היאתּוּשְׁמַט/תֻּשְׁמַט
    hitushmat/tushmat
  • אנחנונוּשְׁמַט/נֻשְׁמַט
    anakhnunushmat/nushmat
  • אתםתּוּשְׁמְטוּ/תֻּשְׁמְטוּ
    atemtushmetu/tushmetu
  • אתןתּוּשְׁמְטוּ/תּוּשְׁמַטְנָה/תֻּשְׁמְטוּ/תֻּשְׁמַטְנָה
    atentushmetu/tushmatna/tushmetu/tushmatna
  • הםיוּשְׁמְטוּ/יֻשְׁמְטוּ
    hemyushmetu/yushmetu
  • הןיוּשְׁמְטוּ/תּוּשְׁמַטְנָה/יֻשְׁמְטוּ/תֻּשְׁמַטְנָה
    henyushmetu/tushmatna/yushmetu/tushmatna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻשְׁמַט בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻשְׁמַט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻחְלַשׁ, הֻכְתַּר, הֻזְרַם
        פרסום