הטיות פועל הֻשַּׁק

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשָּׁק/מֻשָּׁק
    ani/ata/humushak/mushak
  • אני/את/היאמוּשֶּׁקֶת/מֻשֶּׁקֶת
    ani/at/himusheket/musheket
  • אנחנו/אתם/הןמוּשָּׁקִים/מֻשָּׁקִים
    anakhnu/atem/henmushakim/mushakim
  • נחנו/אתן/הןמוּשָּׁקוֹת/מֻשָּׁקוֹת
    נחנו/aten/henmushakot/mushakot

Past

  • אניהוּשַּׁקְתִּי/הֻשַּׁקְתִּי
    anihushakti/hushakti
  • אתההוּשַּׁקְתָּ/הֻשַּׁקְתָּ
    atahushakta/hushakta
  • אתהוּשַּׁקְתְּ/הֻשַּׁקְתְּ
    athushakt/hushakt
  • הואהֻשַּׁק/הוּשַּׁק
    huhushak/hushak
  • היאהוּשְּׁקָה/הֻשְּׁקָה
    hihushka/hushka
  • אנחנוהוּשַּׁקְנוּ/הֻשַּׁקְנוּ
    anakhnuhushaknu/hushaknu
  • אתםהוּשַּׁקְתֶּם/הֻשַּׁקְתֶּם
    atemhushaktem/hushaktem
  • אתןהוּשַּׁקְתֶּן/הֻשַּׁקְתֶּן
    atenhushakten/hushakten
  • הםהוּשְּׁקוּ/הֻשְּׁקוּ
    hemhushku/hushku
  • הןהוּשְּׁקוּ/הֻשְּׁקוּ
    henhushku/hushku

Future

  • אניאוּשַּׁק/אֻשַּׁק
    aniushak/ushak
  • אתהתּוּשַּׁק/תֻּשַּׁק
    atatushak/tushak
  • אתתּוּשְּׁקִי/תֻּשְּׁקִי
    attushki/tushki
  • הואיוּשַּׁק/יֻשַּׁק
    huyushak/yushak
  • היאתּוּשַּׁק/תֻּשַּׁק
    hitushak/tushak
  • אנחנונוּשַּׁק/נֻשַּׁק
    anakhnunushak/nushak
  • אתםתּוּשְּׁקוּ/תֻּשְּׁקוּ
    atemtushku/tushku
  • אתןתּוּשְּׁקוּ/תּוּשַּׁקְנָה/תֻּשְּׁקוּ/תֻּשַּׁקְנָה
    atentushku/tushakna/tushku/tushakna
  • הםיוּשְּׁקוּ/יֻשְּׁקוּ
    hemyushku/yushku
  • הןיוּשְּׁקוּ/תּוּשַּׁקְנָה/יֻשְּׁקוּ/תֻּשַּׁקְנָה
    henyushku/tushakna/yushku/tushakna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻשַּׁק בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻשַּׁק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻתַּשׁ, הֻסַּק, הֻשַּׁג
        פרסום