הטיות פועל הֻתְעָה

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּתְעֶה/מֻתְעֶה
    ani/ata/humut'e/mut'e
  • אני/את/היאמוּתְעֵית/מֻתְעֵית
    ani/at/himut'et/mut'et
  • אנחנו/אתם/הןמוּתְעִים/מֻתְעִים
    anakhnu/atem/henmut'im/mut'im
  • נחנו/אתן/הןמוּתְעוֹת/מֻתְעוֹת
    נחנו/aten/henmut'ot/mut'ot

Past

  • אניהוּתְעִיתִי/הוּתְעֵיתִי/הֻתְעֵיתִי/הֻתְעִיתִי
    anihut'iti/hut'eti/hut'eti/hut'iti
  • אתההוּתְעֵיתָ/הוּתְעִיתָ/הֻתְעֵיתָ/הֻתְעִיתָ
    atahut'eta/hut'ita/hut'eta/hut'ita
  • אתהוּתְעֵית/הוּתְעִית/הֻתְעֵית/הֻתְעִית
    athut'et/hut'it/hut'et/hut'it
  • הואהֻתְעָה/הוּתְעָה
    huhut'a/hut'a
  • היאהוּתְעֲתָה/הֻתְעֲתָה
    hihut'ata/hut'ata
  • אנחנוהוּתְעִינוּ/הוּתְעֵינוּ/הֻתְעֵינוּ/הֻתְעִינוּ
    anakhnuhut'inu/hut'enu/hut'enu/hut'inu
  • אתםהוּתְעֵיתֶם/הוּתְעִיתֶם/הֻתְעֵיתֶם/הֻתְעִיתֶם
    atemhut'etem/hut'item/hut'etem/hut'item
  • אתןהוּתְעֵיתֶן/הוּתְעִיתֶן/הֻתְעֵיתֶן/הֻתְעִיתֶן
    atenhut'eten/hut'iten/hut'eten/hut'iten
  • הםהוּתְעוּ/הֻתְעוּ
    hemhut'u/hut'u
  • הןהוּתְעוּ/הֻתְעוּ
    henhut'u/hut'u

Future

  • אניאוּתְעֶה/אֻתְעֶה
    aniut'e/ut'e
  • אתהתּוּתְעֶה/תֻּתְעֶה
    atatut'e/tut'e
  • אתתּוּתְעִי/תֻּתְעִי
    attut'i/tut'i
  • הואיוּתְעֶה/יֻתְעֶה
    huyut'e/yut'e
  • היאתּוּתְעֶה/תֻּתְעֶה
    hitut'e/tut'e
  • אנחנונוּתְעֶה/נֻתְעֶה
    anakhnunut'e/nut'e
  • אתםתּוּתְעוּ/תֻּתְעוּ
    atemtut'u/tut'u
  • אתןתּוּתְעֶינָה/תּוּתְעוּ/תֻּתְעֶינָה/תֻּתְעוּ
    atentut'eyna/tut'u/tut'eyna/tut'u
  • הםיוּתְעוּ/יֻתְעוּ
    hemyut'u/yut'u
  • הןתּוּתְעֶינָה/יוּתְעוּ/תֻּתְעֶינָה/יֻתְעוּ
    hentut'eyna/yut'u/tut'eyna/yut'u

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻתְעָה בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻתְעָה", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻשְׁהָה, הֻטְעָה, הֻנְחָה
        פרסום