הטיות פועל הֻתַּז

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּתָּז/מֻתָּז
    ani/ata/humutaz/mutaz
  • אני/את/היאמוּתֶּזֶת/מֻתֶּזֶת
    ani/at/himutezet/mutezet
  • אנחנו/אתם/הןמוּתָּזִים/מֻתָּזִים
    anakhnu/atem/henmutazim/mutazim
  • נחנו/אתן/הןמוּתָּזוֹת/מֻתָּזוֹת
    נחנו/aten/henmutazot/mutazot

Past

  • אניהוּתַּזְתִּי/הֻתַּזְתִּי
    anihutazti/hutazti
  • אתההוּתַּזְתָּ/הֻתַּזְתָּ
    atahutazta/hutazta
  • אתהוּתַּזְתְּ/הֻתַּזְתְּ
    athutazt/hutazt
  • הואהֻתַּז/הוּתַּז
    huhutaz/hutaz
  • היאהוּתְּזָה/הֻתְּזָה
    hihutza/hutza
  • אנחנוהוּתַּזְנוּ/הֻתַּזְנוּ
    anakhnuhutaznu/hutaznu
  • אתםהוּתַּזְתֶּם/הֻתַּזְתֶּם
    atemhutaztem/hutaztem
  • אתןהוּתַּזְתֶּן/הֻתַּזְתֶּן
    atenhutazten/hutazten
  • הםהוּתְּזוּ/הֻתְּזוּ
    hemhutzu/hutzu
  • הןהוּתְּזוּ/הֻתְּזוּ
    henhutzu/hutzu

Future

  • אניאוּתַּז/אֻתַּז
    aniutaz/utaz
  • אתהתּוּתַּז/תֻּתַּז
    atatutaz/tutaz
  • אתתּוּתְּזִי/תֻּתְּזִי
    attutzi/tutzi
  • הואיוּתַּז/יֻתַּז
    huyutaz/yutaz
  • היאתּוּתַּז/תֻּתַּז
    hitutaz/tutaz
  • אנחנונוּתַּז/נֻתַּז
    anakhnunutaz/nutaz
  • אתםתּוּתְּזוּ/תֻּתְּזוּ
    atemtutzu/tutzu
  • אתןתּוּתְּזוּ/תּוּתַּזְנָה/תֻּתְּזוּ/תֻּתַּזְנָה
    atentutzu/tutazna/tutzu/tutazna
  • הםיוּתְּזוּ/יֻתְּזוּ
    hemyutzu/yutzu
  • הןיוּתְּזוּ/תּוּתַּזְנָה/יֻתְּזוּ/תֻּתַּזְנָה
    henyutzu/tutazna/yutzu/tutazna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻתַּז בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻתַּז", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻקַּף, הֻתַּר, הֻגַּשׁ
        פרסום