הטיות פועל הֻתַּךְ

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּתָּךְ/מֻתָּךְ
    ani/ata/humutakh/mutakh
  • אני/את/היאמוּתֶּכֶת/מֻתֶּכֶת
    ani/at/himutekhet/mutekhet
  • אנחנו/אתם/הןמוּתָּכִים/מֻתָּכִים
    anakhnu/atem/henmutakhim/mutakhim
  • נחנו/אתן/הןמוּתָּכוֹת/מֻתָּכוֹת
    נחנו/aten/henmutakhot/mutakhot

Past

  • אניהוּתַּכְתִּי/הֻתַּכְתִּי
    anihutakhti/hutakhti
  • אתההוּתַּכְתָּ/הֻתַּכְתָּ
    atahutakhta/hutakhta
  • אתהוּתַּכְתְּ/הֻתַּכְתְּ
    athutakht/hutakht
  • הואהֻתַּךְ/הוּתַּךְ
    huhutakh/hutakh
  • היאהוּתְּכָה/הֻתְּכָה
    hihutkha/hutkha
  • אנחנוהוּתַּכְנוּ/הֻתַּכְנוּ
    anakhnuhutakhnu/hutakhnu
  • אתםהוּתַּכְתֶּם/הֻתַּכְתֶּם
    atemhutakhtem/hutakhtem
  • אתןהוּתַּכְתֶּן/הֻתַּכְתֶּן
    atenhutakhten/hutakhten
  • הםהוּתְּכוּ/הֻתְּכוּ
    hemhutkhu/hutkhu
  • הןהוּתְּכוּ/הֻתְּכוּ
    henhutkhu/hutkhu

Future

  • אניאוּתַּךְ/אֻתַּךְ
    aniutakh/utakh
  • אתהתּוּתַּךְ/תֻּתַּךְ
    atatutakh/tutakh
  • אתתּוּתְּכִי/תֻּתְּכִי
    attutkhi/tutkhi
  • הואיוּתַּךְ/יֻתַּךְ
    huyutakh/yutakh
  • היאתּוּתַּךְ/תֻּתַּךְ
    hitutakh/tutakh
  • אנחנונוּתַּךְ/נֻתַּךְ
    anakhnunutakh/nutakh
  • אתםתּוּתְּכוּ/תֻּתְּכוּ
    atemtutkhu/tutkhu
  • אתןתּוּתְּכוּ/תּוּתַּכְנָה/תֻּתַּכְנָה/תֻּתְּכוּ
    atentutkhu/tutakhna/tutakhna/tutkhu
  • הםיוּתְּכוּ/יֻתְּכוּ
    hemyutkhu/yutkhu
  • הןתּוּתַּכְנָה/יוּתְּכוּ/תֻּתַּכְנָה/יֻתְּכוּ
    hentutakhna/yutkhu/tutakhna/yutkhu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻתַּךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻתַּךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻשַּׁק, הֻטַּל, הֻתַּר
        פרסום