הטיות פועל הֻתַּר

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּתָּר/מֻתָּר
    ani/ata/humutar/mutar
  • אני/את/היאמוּתֶּרֶת/מֻתֶּרֶת
    ani/at/himuteret/muteret
  • אנחנו/אתם/הןמוּתָּרִים/מֻתָּרִים
    anakhnu/atem/henmutarim/mutarim
  • נחנו/אתן/הןמוּתָּרוֹת/מֻתָּרוֹת
    נחנו/aten/henmutarot/mutarot

Past

  • אניהוּתַּרְתִּי/הֻתַּרְתִּי
    anihutarti/hutarti
  • אתההוּתַּרְתָּ/הֻתַּרְתָּ
    atahutarta/hutarta
  • אתהוּתַּרְתְּ/הֻתַּרְתְּ
    athutart/hutart
  • הואהֻתַּר/הוּתַּר
    huhutar/hutar
  • היאהוּתְּרָה/הֻתְּרָה
    hihutra/hutra
  • אנחנוהוּתַּרְנוּ/הֻתַּרְנוּ
    anakhnuhutarnu/hutarnu
  • אתםהוּתַּרְתֶּם/הֻתַּרְתֶּם
    atemhutartem/hutartem
  • אתןהוּתַּרְתֶּן/הֻתַּרְתֶּן
    atenhutarten/hutarten
  • הםהוּתְּרוּ/הֻתְּרוּ
    hemhutru/hutru
  • הןהוּתְּרוּ/הֻתְּרוּ
    henhutru/hutru

Future

  • אניאוּתַּר/אֻתַּר
    aniutar/utar
  • אתהתּוּתַּר/תֻּתַּר
    atatutar/tutar
  • אתתּוּתְּרִי/תֻּתְּרִי
    attutri/tutri
  • הואיוּתַּר/יֻתַּר
    huyutar/yutar
  • היאתּוּתַּר/תֻּתַּר
    hitutar/tutar
  • אנחנונוּתַּר/נֻתַּר
    anakhnunutar/nutar
  • אתםתּוּתְּרוּ/תֻּתְּרוּ
    atemtutru/tutru
  • אתןתּוּתַּרְנָה/תּוּתְּרוּ/תֻּתַּרְנָה/תֻּתְּרוּ
    atentutarna/tutru/tutarna/tutru
  • הםיוּתְּרוּ/יֻתְּרוּ
    hemyutru/yutru
  • הןתּוּתַּרְנָה/יוּתְּרוּ/תֻּתַּרְנָה/יֻתְּרוּ
    hentutarna/yutru/tutarna/yutru

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻתַּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻתַּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻצַּב, הֻתַּז, הֻתַּךְ
        פרסום