הטיות פועל הוּכַן

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּכָן
    ani/ata/humukhan
  • אני/את/היאמוּכֶנֶת
    ani/at/himukhenet
  • אנחנו/אתם/הןמוּכָנִים
    anakhnu/atem/henmukhanim
  • נחנו/אתן/הןמוּכָנוֹת
    נחנו/aten/henmukhanot

Past

  • אניהוּכַנְתִּי
    anihukhanti
  • אתההוּכַנְתָּ
    atahukhanta
  • אתהוּכַנְתְּ
    athukhant
  • הואהוּכַן
    huhukhan
  • היאהוּכְנָה
    hihukhna
  • אנחנוהוּכַנּוּ
    anakhnuhukhanu
  • אתםהוּכַנְתֶּם
    atemhukhantem
  • אתןהוּכַנְתֶּן
    atenhukhanten
  • הםהוּכְנוּ
    hemhukhnu
  • הןהוּכְנוּ
    henhukhnu

Future

  • אניאוּכַן
    aniukhan
  • אתהתּוּכַן
    atatukhan
  • אתתּוּכְנִי
    attukhni
  • הואיוּכַן
    huyukhan
  • היאתּוּכַן
    hitukhan
  • אנחנונוּכַן
    anakhnunukhan
  • אתםתּוּכְנוּ
    atemtukhnu
  • אתןתּוּכְנוּ/תּוּכַנָּה
    atentukhnu/tukhana
  • הםיוּכְנוּ
    hemyukhnu
  • הןתּוּכַנָּה/יוּכְנוּ
    hentukhana/yukhnu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּכַן בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּכַן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הוּזַן, הוּבַן, הוּלַן
        פרסום