הטיות פועל הוּמַת

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּמָת
    ani/ata/humumat
  • אני/את/היאמוּמֶתֶת
    ani/at/himumetet
  • אנחנו/אתם/הןמוּמָתִים
    anakhnu/atem/henmumatim
  • נחנו/אתן/הןמוּמָתוֹת
    נחנו/aten/henmumatot

Past

  • אניהוּמַתִּי
    anihumati
  • אתההוּמַתָּ
    atahumata
  • אתהוּמַתְּ
    athumat
  • הואהוּמַת
    huhumat
  • היאהוּמְתָה
    hihumta
  • אנחנוהוּמַתְנוּ
    anakhnuhumatnu
  • אתםהוּמַתֶּם
    atemhumatem
  • אתןהוּמַתֶּן
    atenhumaten
  • הםהוּמְתוּ
    hemhumtu
  • הןהוּמְתוּ
    henhumtu

Future

  • אניאוּמַת
    aniumat
  • אתהתּוּמַת
    atatumat
  • אתתּוּמְתִי
    attumti
  • הואיוּמַת
    huyumat
  • היאתּוּמַת
    hitumat
  • אנחנונוּמַת
    anakhnunumat
  • אתםתּוּמְתוּ
    atemtumtu
  • אתןתּוּמְתוּ/תּוּמַתְנָה
    atentumtu/tumatna
  • הםיוּמְתוּ
    hemyumtu
  • הןיוּמְתוּ/תּוּמַתְנָה
    henyumtu/tumatna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּמַת בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּמַת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פרסום