הטיות פועל הוּסַט

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּסָט
    ani/ata/humusat
  • אני/את/היאמוּסֶטֶת
    ani/at/himusetet
  • אנחנו/אתם/הןמוּסָטִים
    anakhnu/atem/henmusatim
  • נחנו/אתן/הןמוּסָטוֹת
    נחנו/aten/henmusatot

Past

  • אניהוּסַטְתִּי
    anihusatti
  • אתההוּסַטְתָּ
    atahusatta
  • אתהוּסַטְתְּ
    athusatt
  • הואהוּסַט
    huhusat
  • היאהוּסְטָה
    hihusta
  • אנחנוהוּסַטְנוּ
    anakhnuhusatnu
  • אתםהוּסַטְתֶּם
    atemhusattem
  • אתןהוּסַטְתֶּן
    atenhusatten
  • הםהוּסְטוּ
    hemhustu
  • הןהוּסְטוּ
    henhustu

Future

  • אניאוּסַט
    aniusat
  • אתהתּוּסַט
    atatusat
  • אתתּוּסְטִי
    attusti
  • הואיוּסַט
    huyusat
  • היאתּוּסַט
    hitusat
  • אנחנונוּסַט
    anakhnunusat
  • אתםתּוּסְטוּ
    atemtustu
  • אתןתּוּסְטוּ/תּוּסַטְנָה
    atentustu/tusatna
  • הםיוּסְטוּ
    hemyustu
  • הןתּוּסַטְנָה/יוּסְטוּ
    hentusatna/yustu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּסַט בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּסַט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הוּרַץ, הוּטַב
        פרסום