הטיות פועל הוּסַר

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּסָר
    ani/ata/humusar
  • אני/את/היאמוּסֶרֶת
    ani/at/himuseret
  • אנחנו/אתם/הןמוּסָרִים
    anakhnu/atem/henmusarim
  • נחנו/אתן/הןמוּסָרוֹת
    נחנו/aten/henmusarot

Past

  • אניהוּסַרְתִּי
    anihusarti
  • אתההוּסַרְתָּ
    atahusarta
  • אתהוּסַרְתְּ
    athusart
  • הואהוּסַר
    huhusar
  • היאהוּסְרָה
    hihusra
  • אנחנוהוּסַרְנוּ
    anakhnuhusarnu
  • אתםהוּסַרְתֶּם
    atemhusartem
  • אתןהוּסַרְתֶּן
    atenhusarten
  • הםהוּסְרוּ
    hemhusru
  • הןהוּסְרוּ
    henhusru

Future

  • אניאוּסַר
    aniusar
  • אתהתּוּסַר
    atatusar
  • אתתּוּסְרִי
    attusri
  • הואיוּסַר
    huyusar
  • היאתּוּסַר
    hitusar
  • אנחנונוּסַר
    anakhnunusar
  • אתםתּוּסְרוּ
    atemtusru
  • אתןתּוּסְרוּ/תּוּסַרְנָה
    atentusru/tusarna
  • הםיוּסְרוּ
    hemyusru
  • הןיוּסְרוּ/תּוּסַרְנָה
    henyusru/tusarna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּסַר בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּסַר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הוּזַל, הוּפַק
        פרסום