הטיות פועל הוּצָא

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּצָא
    ani/ata/humutza
  • אני/את/היאמוּצֵאת
    ani/at/himutzet
  • אנחנו/אתם/הןמוּצָאִים
    anakhnu/atem/henmutza'im
  • נחנו/אתן/הןמוּצָאוֹת
    נחנו/aten/henmutza'ot

Past

  • אניהוּצֵאתִי
    anihutzeti
  • אתההוּצֵאתָ
    atahutzeta
  • אתהוּצֵאת
    athutzet
  • הואהוּצָא
    huhutza
  • היאהוּצְאָה
    hihutz'a
  • אנחנוהוּצֵאנוּ
    anakhnuhutzenu
  • אתםהוּצֵאתֶם
    atemhutzetem
  • אתןהוּצֵאתֶן
    atenhutzeten
  • הםהוּצְאוּ
    hemhutz'u
  • הןהוּצְאוּ
    henhutz'u

Future

  • אניאוּצָא
    aniutza
  • אתהתּוּצָא
    atatutza
  • אתתּוּצְאִי
    attutz'i
  • הואיוּצָא
    huyutza
  • היאתּוּצָא
    hitutza
  • אנחנונוּצָא
    anakhnunutza
  • אתםתּוּצְאוּ
    atemtutz'u
  • אתןתּוּצֶאְנָה/תּוּצְאוּ
    atentutzena/tutz'u
  • הםיוּצְאוּ
    hemyutz'u
  • הןיוּצְאוּ/תּוּצֶאְנָה
    henyutz'u/tutzena

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּצָא בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּצָא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הוּבָא
        פרסום