הטיות פועל הוּקַם

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּקָם
    ani/ata/humukam
  • אני/את/היאמוּקֶמֶת
    ani/at/himukemet
  • אנחנו/אתם/הןמוּקָמִים
    anakhnu/atem/henmukamim
  • נחנו/אתן/הןמוּקָמוֹת
    נחנו/aten/henmukamot

Past

  • אניהוּקַמְתִּי
    anihukamti
  • אתההוּקַמְתָּ
    atahukamta
  • אתהוּקַמְתְּ
    athukamt
  • הואהוּקַם
    huhukam
  • היאהוּקְמָה
    hihukma
  • אנחנוהוּקַמְנוּ
    anakhnuhukamnu
  • אתםהוּקַמְתֶּם
    atemhukamtem
  • אתןהוּקַמְתֶּן
    atenhukamten
  • הםהוּקְמוּ
    hemhukmu
  • הןהוּקְמוּ
    henhukmu

Future

  • אניאוּקַם
    aniukam
  • אתהתּוּקַם
    atatukam
  • אתתּוּקְמִי
    attukmi
  • הואיוּקַם
    huyukam
  • היאתּוּקַם
    hitukam
  • אנחנונוּקַם
    anakhnunukam
  • אתםתּוּקְמוּ
    atemtukmu
  • אתןתּוּקְמוּ/תּוּקַמְנָה
    atentukmu/tukamna
  • הםיוּקְמוּ
    hemyukmu
  • הןיוּקְמוּ/תּוּקַמְנָה
    henyukmu/tukamna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּקַם בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּקַם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הוּבַל, הוּרַד, הוּנַף
        פרסום