הטיות פועל הוּרַק

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּרָק
    ani/ata/humurak
  • אני/את/היאמוּרֶקֶת
    ani/at/himureket
  • אנחנו/אתם/הןמוּרָקִים
    anakhnu/atem/henmurakim
  • נחנו/אתן/הןמוּרָקוֹת
    נחנו/aten/henmurakot

Past

  • אניהוּרַקְתִּי
    anihurakti
  • אתההוּרַקְתָּ
    atahurakta
  • אתהוּרַקְתְּ
    athurakt
  • הואהוּרַק
    huhurak
  • היאהוּרְקָה
    hihurka
  • אנחנוהוּרַקְנוּ
    anakhnuhuraknu
  • אתםהוּרַקְתֶּם
    atemhuraktem
  • אתןהוּרַקְתֶּן
    atenhurakten
  • הםהוּרְקוּ
    hemhurku
  • הןהוּרְקוּ
    henhurku

Future

  • אניאוּרַק
    aniurak
  • אתהתּוּרַק
    ataturak
  • אתתּוּרְקִי
    atturki
  • הואיוּרַק
    huyurak
  • היאתּוּרַק
    hiturak
  • אנחנונוּרַק
    anakhnunurak
  • אתםתּוּרְקוּ
    atemturku
  • אתןתּוּרַקְנָה/תּוּרְקוּ
    atenturakna/turku
  • הםיוּרְקוּ
    hemyurku
  • הןתּוּרַקְנָה/יוּרְקוּ
    henturakna/yurku

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּרַק בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּרַק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הוּפַר, הוּפַץ, הוּנַס
        פרסום