הטיות פועל הוּשַׁט

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשָׁט
    ani/ata/humushat
  • אני/את/היאמוּשֶׁטֶת
    ani/at/himushetet
  • אנחנו/אתם/הןמוּשָׁטִים
    anakhnu/atem/henmushatim
  • נחנו/אתן/הןמוּשָׁטוֹת
    נחנו/aten/henmushatot

Past

  • אניהוּשַׁטְתִּי
    anihushatti
  • אתההוּשַׁטְתָּ
    atahushatta
  • אתהוּשַׁטְתְּ
    athushatt
  • הואהוּשַׁט
    huhushat
  • היאהוּשְׁטָה
    hihushta
  • אנחנוהוּשַׁטְנוּ
    anakhnuhushatnu
  • אתםהוּשַׁטְתֶּם
    atemhushattem
  • אתןהוּשַׁטְתֶּן
    atenhushatten
  • הםהוּשְׁטוּ
    hemhushtu
  • הןהוּשְׁטוּ
    henhushtu

Future

  • אניאוּשַׁט
    aniushat
  • אתהתּוּשַׁט
    atatushat
  • אתתּוּשְׁטִי
    attushti
  • הואיוּשַׁט
    huyushat
  • היאתּוּשַׁט
    hitushat
  • אנחנונוּשַׁט
    anakhnunushat
  • אתםתּוּשְׁטוּ
    atemtushtu
  • אתןתּוּשַׁטְנָה/תּוּשְׁטוּ
    atentushatna/tushtu
  • הםיוּשְׁטוּ
    hemyushtu
  • הןתּוּשַׁטְנָה/יוּשְׁטוּ
    hentushatna/yushtu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּשַׁט בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּשַׁט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הוּרַץ, הוּסַר, הוּטַב
        פרסום