הטיות פועל הוּשַׁר

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּשָׁר
    ani/ata/humushar
  • אני/את/היאמוּשֶׁרֶת
    ani/at/himusheret
  • אנחנו/אתם/הןמוּשָׁרִים
    anakhnu/atem/henmusharim
  • נחנו/אתן/הןמוּשָׁרוֹת
    נחנו/aten/henmusharot

Past

  • אניהוּשַׁרְתִּי
    anihusharti
  • אתההוּשַׁרְתָּ
    atahusharta
  • אתהוּשַׁרְתְּ
    athushart
  • הואהוּשַׁר
    huhushar
  • היאהוּשְׁרָה
    hihushra
  • אנחנוהוּשַׁרְנוּ
    anakhnuhusharnu
  • אתםהוּשַׁרְתֶּם
    atemhushartem
  • אתןהוּשַׁרְתֶּן
    atenhusharten
  • הםהוּשְׁרוּ
    hemhushru
  • הןהוּשְׁרוּ
    henhushru

Future

  • אניאוּשַׁר
    aniushar
  • אתהתּוּשַׁר
    atatushar
  • אתתּוּשְׁרִי
    attushri
  • הואיוּשַׁר
    huyushar
  • היאתּוּשַׁר
    hitushar
  • אנחנונוּשַׁר
    anakhnunushar
  • אתםתּוּשְׁרוּ
    atemtushru
  • אתןתּוּשַׁרְנָה/תּוּשְׁרוּ
    atentusharna/tushru
  • הםיוּשְׁרוּ
    hemyushru
  • הןתּוּשַׁרְנָה/יוּשְׁרוּ
    hentusharna/yushru

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הוּשַׁר בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הוּשַׁר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הוּזַל, הוּרַד, הוּנַף
        פרסום