הטיות פועל חֻיַּב

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְחוּיָּיב/מְחֻיָּב
    ani/ata/humekhuyav/mekhuyav
  • אני/את/היאמְחוּיֶּיבֶת/מְחֻיֶּבֶת
    ani/at/himekhuyevet/mekhuyevet
  • אנחנו/אתם/הןמְחוּיָּיבִים/מְחֻיָּבִים
    anakhnu/atem/henmekhuyavim/mekhuyavim
  • נחנו/אתן/הןמְחוּיָּיבוֹת/מְחֻיָּבוֹת
    נחנו/aten/henmekhuyavot/mekhuyavot

Past

  • אניחוּיַּיבְתִּי/חֻיַּבְתִּי
    anikhuyavti/khuyavti
  • אתהחוּיַּיבְתָּ/חֻיַּבְתָּ
    atakhuyavta/khuyavta
  • אתחוּיַּיבְתְּ/חֻיַּבְתְּ
    atkhuyavt/khuyavt
  • הואחֻיַּב/חוּיַּיב
    hukhuyav/khuyav
  • היאחוּיְּיבָה/חֻיְּבָה
    hikhuyva/khuyva
  • אנחנוחוּיַּיבְנוּ/חֻיַּבְנוּ
    anakhnukhuyavnu/khuyavnu
  • אתםחוּיַּיבְתֶּם/חֻיַּבְתֶּם
    atemkhuyavtem/khuyavtem
  • אתןחוּיַּיבְתֶּן/חֻיַּבְתֶּן
    atenkhuyavten/khuyavten
  • הםחוּיְּיבוּ/חֻיְּבוּ
    hemkhuyvu/khuyvu
  • הןחוּיְּיבוּ/חֻיְּבוּ
    henkhuyvu/khuyvu

Future

  • אניאֲחוּיַּיב/אֲחֻיַּב
    aniakhuyav/akhuyav
  • אתהתְּחוּיַּיב/תְּחֻיַּב
    atatekhuyav/tekhuyav
  • אתתְּחוּיְּיבִי/תְּחֻיְּבִי
    attekhuyvi/tekhuyvi
  • הואיְחוּיַּיב/יְחֻיַּב
    huyekhuyav/yekhuyav
  • היאתְּחוּיַּיב/תְּחֻיַּב
    hitekhuyav/tekhuyav
  • אנחנונְחוּיַּיב/נְחֻיַּב
    anakhnunekhuyav/nekhuyav
  • אתםתְּחוּיְּיבוּ/תְּחֻיְּבוּ
    atemtekhuyvu/tekhuyvu
  • אתןתְּחוּיַּיבְנָה/תְּחוּיְּיבוּ/תְּחֻיַּבְנָה/תְּחֻיְּבוּ
    atentekhuyavna/tekhuyvu/tekhuyavna/tekhuyvu
  • הםיְחוּיְּיבוּ/יְחֻיְּבוּ
    hemyekhuyvu/yekhuyvu
  • הןתְּחוּיַּיבְנָה/יְחוּיְּיבוּ/תְּחֻיַּבְנָה/יְחֻיְּבוּ
    hentekhuyavna/yekhuyvu/tekhuyavna/yekhuyvu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל חֻיַּב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "חֻיַּב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: פֻּטַּם, צֻיַּד, שֻׁתַּק
        פרסום