הטיות פועל חשב

X
הטה

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְחוּשָּׁב/מְחֻשָּׁב
    ani/ata/humekhushav/mekhushav
  • אני/את/היאמְחוּשֶּׁבֶת/מְחֻשֶּׁבֶת
    ani/at/himekhushevet/mekhushevet
  • אנחנו/אתם/הןמְחוּשָּׁבִים/מְחֻשָּׁבִים
    anakhnu/atem/henmekhushavim/mekhushavim
  • נחנו/אתן/הןמְחוּשָּׁבוֹת/מְחֻשָּׁבוֹת
    נחנו/aten/henmekhushavot/mekhushavot

Past

  • אניחוּשַּׁבְתִּי/חֻשַּׁבְתִּי
    anikhushavti/khushavti
  • אתהחוּשַּׁבְתָּ/חֻשַּׁבְתָּ
    atakhushavta/khushavta
  • אתחוּשַּׁבְתְּ/חֻשַּׁבְתְּ
    atkhushavt/khushavt
  • הואחוּשַּׁב/חֻשַּׁב
    hukhushav/khushav
  • היאחוּשְּׁבָה/חֻשְּׁבָה
    hikhushva/khushva
  • אנחנוחוּשַּׁבְנוּ/חֻשַּׁבְנוּ
    anakhnukhushavnu/khushavnu
  • אתםחוּשַּׁבְתֶּם/חֻשַּׁבְתֶּם
    atemkhushavtem/khushavtem
  • אתןחוּשַּׁבְתֶּן/חֻשַּׁבְתֶּן
    atenkhushavten/khushavten
  • הםחוּשְּׁבוּ/חֻשְּׁבוּ
    hemkhushvu/khushvu
  • הןחוּשְּׁבוּ/חֻשְּׁבוּ
    henkhushvu/khushvu

Future

  • אניאֲחוּשַּׁב/אֲחֻשַּׁב
    aniakhushav/akhushav
  • אתהתְּחוּשַּׁב/תְּחֻשַּׁב
    atatekhushav/tekhushav
  • אתתְּחוּשְּׁבִי/תְּחֻשְּׁבִי
    attekhushvi/tekhushvi
  • הואיְחוּשַּׁב/יְחֻשַּׁב
    huyekhushav/yekhushav
  • היאתְּחוּשַּׁב/תְּחֻשַּׁב
    hitekhushav/tekhushav
  • אנחנונְחוּשַּׁב/נְחֻשַּׁב
    anakhnunekhushav/nekhushav
  • אתםתְּחוּשְּׁבוּ/תְּחֻשְּׁבוּ
    atemtekhushvu/tekhushvu
  • אתןתְּחוּשַּׁבְנָה/תְּחוּשְּׁבוּ/תְּחֻשַּׁבְנָה/תְּחֻשְּׁבוּ
    atentekhushavna/tekhushvu/tekhushavna/tekhushvu
  • הםיְחוּשְּׁבוּ/יְחֻשְּׁבוּ
    hemyekhushvu/yekhushvu
  • הןתְּחוּשַּׁבְנָה/יְחוּשְּׁבוּ/תְּחֻשַּׁבְנָה/יְחֻשְּׁבוּ
    hentekhushavna/yekhushvu/tekhushavna/yekhushvu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל חשב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "חשב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: חוּתַּל, אוּשַּׁשׁ, חוּיַּיל
        פרסום