הטיות פועל לְאַגֵּף

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְאַגֵּף
    ani/ata/hume'agef
  • אני/את/היאמְאַגֶּפֶת
    ani/at/hime'agefet
  • אנחנו/אתם/הןמְאַגְּפִים
    anakhnu/atem/henme'agfim
  • נחנו/אתן/הןמְאַגְּפוֹת
    נחנו/aten/henme'agfot

Past

  • אניאִיגַּפְתִּי/אִגַּפְתִּי
    aniigafti/igafti
  • אתהאִיגַּפְתָּ/אִגַּפְתָּ
    ataigafta/igafta
  • אתאִיגַּפְתְּ/אִגַּפְתְּ
    atigaft/igaft
  • הואאִיגֵּף/אִגֵּף
    huigef/igef
  • היאאִיגְּפָה/אִגְּפָה
    hiigfa/igfa
  • אנחנואִיגַּפְנוּ/אִגַּפְנוּ
    anakhnuigafnu/igafnu
  • אתםאִיגַּפְתֶּם/אִגַּפְתֶּם
    atemigaftem/igaftem
  • אתןאִיגַּפְתֶּן/אִגַּפְתֶּן
    atenigaften/igaften
  • הםאִיגְּפוּ/אִגְּפוּ
    hemigfu/igfu
  • הןאִיגְּפוּ/אִגְּפוּ
    henigfu/igfu

Future

  • אניאֲאַגֵּף
    ania'agef
  • אתהתְּאַגֵּף
    atate'agef
  • אתתְּאַגְּפִי
    atte'agfi
  • הואיְאַגֵּף
    huye'agef
  • היאתְּאַגֵּף
    hite'agef
  • אנחנונְאַגֵּף
    anakhnune'agef
  • אתםתְּאַגְּפוּ
    atemte'agfu
  • אתןתְּאַגֵּפְנָה/תְּאַגְּפוּ
    atente'agefna/te'agfu
  • הםיְאַגְּפוּ
    hemye'agfu
  • הןתְּאַגֵּפְנָה/יְאַגְּפוּ
    hente'agefna/ye'agfu

Imperative

  • אתהאַגֵּף
    ataagef
  • אתאַגְּפִי
    atagfi
  • אתםאַגְּפוּ
    atemagfu
  • אתןאַגֵּפְנָה/אַגְּפוּ
    atenagefna/agfu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְאַגֵּף
      le'agef
    פרסום
    הטיות הפועל לְאַגֵּף בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְאַגֵּף", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְרַתֵּק, לְמַשֵּׁשׁ, לְשַׁקֵּף
    פרסום