הטיות פועל לְאַזְכֵּר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְאַזְכֵּר
    ani/ata/hume'azker
  • אני/את/היאמְאַזְכֶּרֶת
    ani/at/hime'azkeret
  • אנחנו/אתם/הןמְאַזְכְּרִים
    anakhnu/atem/henme'azkerim
  • נחנו/אתן/הןמְאַזְכְּרוֹת
    נחנו/aten/henme'azkerot

Past

  • אניאִזְכַּרְתִּי
    aniizkarti
  • אתהאִזְכַּרְתָּ
    ataizkarta
  • אתאִזְכַּרְתְּ
    atizkart
  • הואאִזְכֵּר
    huizker
  • היאאִזְכְּרָה
    hiizkera
  • אנחנואִזְכַּרְנוּ
    anakhnuizkarnu
  • אתםאִזְכַּרְתֶּם
    atemizkartem
  • אתןאִזְכַּרְתֶּן
    atenizkarten
  • הםאִזְכְּרוּ
    hemizkeru
  • הןאִזְכְּרוּ
    henizkeru

Future

  • אניאֲאַזְכֵּר
    ania'azker
  • אתהתְּאַזְכֵּר
    atate'azker
  • אתתְּאַזְכְּרִי
    atte'azkeri
  • הואיְאַזְכֵּר
    huye'azker
  • היאתְּאַזְכֵּר
    hite'azker
  • אנחנונְאַזְכֵּר
    anakhnune'azker
  • אתםתְּאַזְכְּרוּ
    atemte'azkeru
  • אתןתְּאַזְכֵּרְנָה/תְּאַזְכְּרוּ
    atente'azkerna/te'azkeru
  • הםיְאַזְכְּרוּ
    hemye'azkeru
  • הןתְּאַזְכֵּרְנָה/יְאַזְכְּרוּ
    hente'azkerna/ye'azkeru

Imperative

  • אתהאַזְכֵּר
    ataazker
  • אתאַזְכְּרִי
    atazkeri
  • אתםאַזְכְּרוּ
    atemazkeru
  • אתןאַזְכֵּרְנָה/אַזְכְּרוּ
    atenazkerna/azkeru

Passive Participle

    Infinitive

    • לְאַזְכֵּר
      le'azker
    פרסום
    הטיות הפועל לְאַזְכֵּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְאַזְכֵּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְשַׁעְבֵּד, לְקַרְצֵף, לְפַחְלֵץ
    פרסום