הטיות פועל לְאַחוֹת

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְאַחֶה
    ani/ata/hume'akhe
  • אני/את/היאמְאַחָה
    ani/at/hime'akha
  • אנחנו/אתם/הןמְאַחִים
    anakhnu/atem/henme'akhim
  • נחנו/אתן/הןמְאַחוֹת
    נחנו/aten/henme'akhot

Past

  • אניאִיחֵיתִי/אִיחִיתִי/אִחִיתִי/אִחֵיתִי
    aniikheti/ikhiti/ikhiti/ikheti
  • אתהאִיחֵיתָ/אִיחִיתָ/אִחִיתָ/אִחֵיתָ
    ataikheta/ikhita/ikhita/ikheta
  • אתאִיחִית/אִיחֵית/אִחֵית/אִחִית
    atikhit/ikhet/ikhet/ikhit
  • הואאִיחָה/אִחָה
    huikha/ikha
  • היאאִיחֲתָה/אִחֲתָה
    hiikhata/ikhata
  • אנחנואִיחִינוּ/אִיחֵינוּ/אִחִינוּ/אִחֵינוּ
    anakhnuikhinu/ikhenu/ikhinu/ikhenu
  • אתםאִיחִיתֶם/אִיחֵיתֶם/אִחִיתֶם/אִחֵיתֶם
    atemikhitem/ikhetem/ikhitem/ikhetem
  • אתןאִיחֵיתֶן/אִיחִיתֶן/אִחֵיתֶן/אִחִיתֶן
    atenikheten/ikhiten/ikheten/ikhiten
  • הםאִיחוּ/אִחוּ
    hemikhu/ikhu
  • הןאִחוּ/אִיחוּ
    henikhu/ikhu

Future

  • אניאֲאַחֶה
    ania'akhe
  • אתהתְּאַחֶה
    atate'akhe
  • אתתְּאַחִי
    atte'akhi
  • הואיְאַחֶה
    huye'akhe
  • היאתְּאַחֶה
    hite'akhe
  • אנחנונְאַחֶה
    anakhnune'akhe
  • אתםתְּאַחוּ
    atemte'akhu
  • אתןתְּאַחֶינָה/תְּאַחוּ
    atente'akheyna/te'akhu
  • הםיְאַחוּ
    hemye'akhu
  • הןתְּאַחֶינָה/יְאַחוּ
    hente'akheyna/ye'akhu

Imperative

  • אתהאַחֵה
    ataakhe
  • אתאַחִי
    atakhi
  • אתםאַחוּ
    atemakhu
  • אתןאַחֶינָה/אַחוּ
    atenakheyna/akhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְאַחוֹת
      le'akhot
    פרסום
    הטיות הפועל לְאַחוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְאַחוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום