הטיות פועל לְאַיֵּין

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְאַיֵּין/מְאַיֵּן
    ani/ata/hume'ayen/me'ayen
  • אני/את/היאמְאַיֶּינֶת/מְאַיֶּנֶת
    ani/at/hime'ayenet/me'ayenet
  • אנחנו/אתם/הןמְאַיְּינִים/מְאַיְּנִים
    anakhnu/atem/henme'aynim/me'aynim
  • נחנו/אתן/הןמְאַיְּינוֹת/מְאַיְּנוֹת
    נחנו/aten/henme'aynot/me'aynot

Past

  • אניאִייַּנְתִּי/אִיַּנְתִּי
    aniiyanti/iyanti
  • אתהאִייַּנְתָּ/אִיַּנְתָּ
    ataiyanta/iyanta
  • אתאִייַּנְתְּ/אִיַּנְתְּ
    atiyant/iyant
  • הואאִייֵּן/אִיֵּן
    huiyen/iyen
  • היאאִייְּנָה/אִיְּנָה
    hiiyna/iyna
  • אנחנואִייַּנּוּ/אִיַּנּוּ
    anakhnuiyanu/iyanu
  • אתםאִייַּנְתֶּם/אִיַּנְתֶּם
    atemiyantem/iyantem
  • אתןאִייַּנְתֶּן/אִיַּנְתֶּן
    ateniyanten/iyanten
  • הםאִייְּנוּ/אִיְּנוּ
    hemiynu/iynu
  • הןאִייְּנוּ/אִיְּינוּ/אִיְּנוּ
    heniynu/iynu/iynu

Future

  • אניאֲאַיֵּין/אֲאַיֵּן
    ania'ayen/a'ayen
  • אתהתְּאַיֵּין/תְּאַיֵּן
    atate'ayen/te'ayen
  • אתתְּאַיְּינִי/תְּאַיְּנִי
    atte'ayni/te'ayni
  • הואיְאַיֵּין/יְאַיֵּן
    huye'ayen/ye'ayen
  • היאתְּאַיֵּין/תְּאַיֵּן
    hite'ayen/te'ayen
  • אנחנונְאַיֵּין/נְאַיֵּן
    anakhnune'ayen/ne'ayen
  • אתםתְּאַיְּינוּ/תְּאַיְּנוּ
    atemte'aynu/te'aynu
  • אתןתְּאַיְּינוּ/תְּאַיֵּינָּה/תְּאַיֵּנָּה/תְּאַיְּנוּ
    atente'aynu/te'ayena/te'ayena/te'aynu
  • הםיְאַיְּינוּ/יְאַיְּנוּ
    hemye'aynu/ye'aynu
  • הןיְאַיְּינוּ/תְּאַיֵּינָּה/תְּאַיֵּנָּה/יְאַיְּנוּ
    henye'aynu/te'ayena/te'ayena/ye'aynu

Imperative

  • אתהאַיֵּין/אַיֵּן
    ataayen/ayen
  • אתאַיְּינִי/אַיְּנִי
    atayni/ayni
  • אתםאַיְּינוּ/אַיְּנוּ
    atemaynu/aynu
  • אתןאַיְּינוּ/אַיֵּינָּה/אַיֵּנָּה/אַיְּנוּ
    atenaynu/ayena/ayena/aynu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְאַיֵּין/לְאַיֵּן
      le'ayen/le'ayen
    פרסום
    הטיות הפועל לְאַיֵּין בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְאַיֵּין", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְרַסֵּן, לְקַנֵּן, לְמַתֵּן
    פרסום