הטיות פועל לְאַיֵּית

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְאַיֵּית/מְאַיֵּת
    ani/ata/hume'ayet/me'ayet
  • אני/את/היאמְאַיֶּיתֶת/מְאַיֶּתֶת
    ani/at/hime'ayetet/me'ayetet
  • אנחנו/אתם/הןמְאַיְּיתִים/מְאַיְּתִים
    anakhnu/atem/henme'aytim/me'aytim
  • נחנו/אתן/הןמְאַיְּיתוֹת/מְאַיְּתוֹת
    נחנו/aten/henme'aytot/me'aytot

Past

  • אניאִייַּתִּי/אִיַּתִּי
    aniiyati/iyati
  • אתהאִייַּתָּ/אִיַּתָּ
    ataiyata/iyata
  • אתאִייַּתְּ/אִיַּתְּ
    atiyat/iyat
  • הואאִייֵּת/אִיֵּת
    huiyet/iyet
  • היאאִייְּתָה/אִיְּתָה
    hiiyta/iyta
  • אנחנואִייַּתְנוּ/אִיַּתְנוּ
    anakhnuiyatnu/iyatnu
  • אתםאִייַּתֶּם/אִיַּתֶּם
    atemiyatem/iyatem
  • אתןאִייַּתֶּן/אִיַּתֶּן
    ateniyaten/iyaten
  • הםאִייְּתוּ/אִיְּתוּ
    hemiytu/iytu
  • הןאִיְּיתוּ/אִייְּתוּ/אִיְּתוּ
    heniytu/iytu/iytu

Future

  • אניאֲאַיֵּית/אֲאַיֵּת
    ania'ayet/a'ayet
  • אתהתְּאַיֵּית/תְּאַיֵּת
    atate'ayet/te'ayet
  • אתתְּאַיְּיתִי/תְּאַיְּתִי
    atte'ayti/te'ayti
  • הואיְאַיֵּית/יְאַיֵּת
    huye'ayet/ye'ayet
  • היאתְּאַיֵּית/תְּאַיֵּת
    hite'ayet/te'ayet
  • אנחנונְאַיֵּית/נְאַיֵּת
    anakhnune'ayet/ne'ayet
  • אתםתְּאַיְּיתוּ/תְּאַיְּתוּ
    atemte'aytu/te'aytu
  • אתןתְּאַיֵּיתְנָה/תְּאַיְּיתוּ/תְּאַיֵּתְנָה/תְּאַיְּתוּ
    atente'ayetna/te'aytu/te'ayetna/te'aytu
  • הםיְאַיְּיתוּ/יְאַיְּתוּ
    hemye'aytu/ye'aytu
  • הןתְּאַיֵּיתְנָה/יְאַיְּיתוּ/יְאַיְּתוּ/תְּאַיֵּתְנָה
    hente'ayetna/ye'aytu/ye'aytu/te'ayetna

Imperative

  • אתהאַיֵּית/אַיֵּת
    ataayet/ayet
  • אתאַיְּיתִי/אַיְּתִי
    atayti/ayti
  • אתםאַיְּיתוּ/אַיְּתוּ
    atemaytu/aytu
  • אתןאַיְּיתוּ/אַיֵּיתְנָה/אַיְּתוּ/אַיֵּתְנָה
    atenaytu/ayetna/aytu/ayetna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְאַיֵּית/לְאַיֵּת
      le'ayet/le'ayet
    פרסום
    הטיות הפועל לְאַיֵּית בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְאַיֵּית", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְבַיֵּית, לְצַיֵּית
    פרסום