הטיות פועל לְאַלֵּץ

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְאַלֵּץ
    ani/ata/hume'aletz
  • אני/את/היאמְאַלֶּצֶת
    ani/at/hime'aletzet
  • אנחנו/אתם/הןמְאַלְּצִים
    anakhnu/atem/henme'altzim
  • נחנו/אתן/הןמְאַלְּצוֹת
    נחנו/aten/henme'altzot

Past

  • אניאִילַּצְתִּי/אִלַּצְתִּי
    aniilatzti/ilatzti
  • אתהאִילַּצְתָּ/אִלַּצְתָּ
    atailatzta/ilatzta
  • אתאִילַּצְתְּ/אִלַּצְתְּ
    atilatzt/ilatzt
  • הואאִילֵּץ/אִלֵּץ
    huiletz/iletz
  • היאאִילְּצָה/אִלְּצָה
    hiiltza/iltza
  • אנחנואִילַּצְנוּ/אִלַּצְנוּ
    anakhnuilatznu/ilatznu
  • אתםאִילַּצְתֶּם/אִלַּצְתֶּם
    atemilatztem/ilatztem
  • אתןאִילַּצְתֶּן/אִלַּצְתֶּן
    atenilatzten/ilatzten
  • הםאִילְּצוּ/אִלְּצוּ
    hemiltzu/iltzu
  • הןאִילְּצוּ/אִלְּצוּ
    heniltzu/iltzu

Future

  • אניאֲאַלֵּץ
    ania'aletz
  • אתהתְּאַלֵּץ
    atate'aletz
  • אתתְּאַלְּצִי
    atte'altzi
  • הואיְאַלֵּץ
    huye'aletz
  • היאתְּאַלֵּץ
    hite'aletz
  • אנחנונְאַלֵּץ
    anakhnune'aletz
  • אתםתְּאַלְּצוּ
    atemte'altzu
  • אתןתְּאַלֵּצְנָה/תְּאַלְּצוּ
    atente'aletzna/te'altzu
  • הםיְאַלְּצוּ
    hemye'altzu
  • הןתְּאַלֵּצְנָה/יְאַלְּצוּ
    hente'aletzna/ye'altzu

Imperative

  • אתהאַלֵּץ
    ataaletz
  • אתאַלְּצִי
    ataltzi
  • אתםאַלְּצוּ
    atemaltzu
  • אתןאַלֵּצְנָה/אַלְּצוּ
    atenaletzna/altzu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְאַלֵּץ
      le'aletz
    פרסום
    הטיות הפועל לְאַלֵּץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְאַלֵּץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְעַקֵּם, לְשַׁלֵּט, לְגַדֵּר
    פרסום