הטיות פועל לְבַיֵּישׁ

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְבַיֵּישׁ/מְבַיֵּשׁ
    ani/ata/humevayesh/mevayesh
  • אני/את/היאמְבַיֶּישֶׁת/מְבַיֶּשֶׁת
    ani/at/himevayeshet/mevayeshet
  • אנחנו/אתם/הןמְבַיְּישִׁים/מְבַיְּשִׁים
    anakhnu/atem/henmevayshim/mevayshim
  • נחנו/אתן/הןמְבַיְּישׁוֹת/מְבַיְּשׁוֹת
    נחנו/aten/henmevayshot/mevayshot

Past

  • אניבִּייַּשְׁתִּי/בִּיַּשְׁתִּי
    anibiyashti/biyashti
  • אתהבִּייַּשְׁתָּ/בִּיַּשְׁתָּ
    atabiyashta/biyashta
  • אתבִּייַּשְׁתְּ/בִּיַּשְׁתְּ
    atbiyasht/biyasht
  • הואבִּייֵּשׁ/בִּיֵּשׁ
    hubiyesh/biyesh
  • היאבִּייְּשָׁה/בִּיְּשָׁה
    hibiysha/biysha
  • אנחנובִּייַּשְׁנוּ/בִּיַּשְׁנוּ
    anakhnubiyashnu/biyashnu
  • אתםבִּייַּשְׁתֶּם/בִּיַּשְׁתֶּם
    atembiyashtem/biyashtem
  • אתןבִּייַּשְׁתֶּן/בִּיַּשְׁתֶּן
    atenbiyashten/biyashten
  • הםבִּייְּשׁוּ/בִּיְּשׁוּ
    hembiyshu/biyshu
  • הןבִּייְּשׁוּ/בִּיְּישׁוּ/בִּיְּשׁוּ
    henbiyshu/biyshu/biyshu

Future

  • אניאֲבַיֵּישׁ/אֲבַיֵּשׁ
    aniavayesh/avayesh
  • אתהתְּבַיֵּישׁ/תְּבַיֵּשׁ
    atatevayesh/tevayesh
  • אתתְּבַיְּישִׁי/תְּבַיְּשִׁי
    attevayshi/tevayshi
  • הואיְבַיֵּישׁ/יְבַיֵּשׁ
    huyevayesh/yevayesh
  • היאתְּבַיֵּישׁ/תְּבַיֵּשׁ
    hitevayesh/tevayesh
  • אנחנונְבַיֵּישׁ/נְבַיֵּשׁ
    anakhnunevayesh/nevayesh
  • אתםתְּבַיְּישׁוּ/תְּבַיְּשׁוּ
    atemtevayshu/tevayshu
  • אתןתְּבַיֵּישְׁנָה/תְּבַיְּישׁוּ/תְּבַיְּשׁוּ/תְּבַיֵּשְׁנָה
    atentevayeshna/tevayshu/tevayshu/tevayeshna
  • הםיְבַיְּישׁוּ/יְבַיְּשׁוּ
    hemyevayshu/yevayshu
  • הןתְּבַיֵּישְׁנָה/יְבַיְּישׁוּ/יְבַיְּשׁוּ/תְּבַיֵּשְׁנָה
    hentevayeshna/yevayshu/yevayshu/tevayeshna

Imperative

  • אתהבַּיֵּישׁ/בַּיֵּשׁ
    atabayesh/bayesh
  • אתבַּיְּישִׁי/בַּיְּשִׁי
    atbayshi/bayshi
  • אתםבַּיְּישׁוּ/בַּיְּשׁוּ
    atembayshu/bayshu
  • אתןבַּיְּישׁוּ/בַּיֵּישְׁנָה/בַּיְּשׁוּ/בַּיֵּשְׁנָה
    atenbayshu/bayeshna/bayshu/bayeshna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְבַיֵּישׁ/לְבַיֵּשׁ
      levayesh/levayesh
    פרסום
    הטיות הפועל לְבַיֵּישׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְבַיֵּישׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְחַנֵּךְ, לְסַכֵּל, לְחַלֵּל
    פרסום