הטיות פועל לְבַעֵר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְבַעֵר
    ani/ata/humeva'er
  • אני/את/היאמְבַעֶרֶת
    ani/at/himeva'eret
  • אנחנו/אתם/הןמְבַעֲרִים
    anakhnu/atem/henmeva'arim
  • נחנו/אתן/הןמְבַעֲרוֹת
    נחנו/aten/henmeva'arot

Past

  • אניבִּיעַרְתִּי/בִּעַרְתִּי
    anibi'arti/bi'arti
  • אתהבִּיעַרְתָּ/בִּעַרְתָּ
    atabi'arta/bi'arta
  • אתבִּיעַרְתְּ/בִּעַרְתְּ
    atbi'art/bi'art
  • הואבִּיעֵר/בִּעֵר
    hubi'er/bi'er
  • היאבִּיעֲרָה/בִּעֲרָה
    hibi'ara/bi'ara
  • אנחנובִּיעַרְנוּ/בִּעַרְנוּ
    anakhnubi'arnu/bi'arnu
  • אתםבִּיעַרְתֶּם/בִּעַרְתֶּם
    atembi'artem/bi'artem
  • אתןבִּיעַרְתֶּן/בִּעַרְתֶּן
    atenbi'arten/bi'arten
  • הםבִּיעֲרוּ/בִּעֲרוּ
    hembi'aru/bi'aru
  • הןבִּיעֲרוּ/בִּעֲרוּ
    henbi'aru/bi'aru

Future

  • אניאֲבַעֵר
    aniava'er
  • אתהתְּבַעֵר
    atateva'er
  • אתתְּבַעֲרִי
    atteva'ari
  • הואיְבַעֵר
    huyeva'er
  • היאתְּבַעֵר
    hiteva'er
  • אנחנונְבַעֵר
    anakhnuneva'er
  • אתםתְּבַעֲרוּ
    atemteva'aru
  • אתןתְּבַעֵרְנָה/תְּבַעֲרוּ
    atenteva'erna/teva'aru
  • הםיְבַעֲרוּ
    hemyeva'aru
  • הןיְבַעֲרוּ/תְּבַעֵרְנָה
    henyeva'aru/teva'erna

Imperative

  • אתהבַּעֵר
    ataba'er
  • אתבַּעֲרִי
    atba'ari
  • אתםבַּעֲרוּ
    atemba'aru
  • אתןבַּעֲרוּ/בַּעֵרְנָה
    atenba'aru/ba'erna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְבַעֵר
      leva'er
    פרסום
    הטיות הפועל לְבַעֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְבַעֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְרַחֵף, לְנַחֵשׁ, לְנַהֵג
    פרסום