הטיות פועל לְבַקֵּר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְבַקֵּר
    ani/ata/humevaker
  • אני/את/היאמְבַקֶּרֶת
    ani/at/himevakeret
  • אנחנו/אתם/הןמְבַקְּרִים
    anakhnu/atem/henmevakrim
  • נחנו/אתן/הןמְבַקְּרוֹת
    נחנו/aten/henmevakrot

Past

  • אניבִּיקַּרְתִּי/בִּקַּרְתִּי
    anibikarti/bikarti
  • אתהבִּיקַּרְתָּ/בִּקַּרְתָּ
    atabikarta/bikarta
  • אתבִּיקַּרְתְּ/בִּקַּרְתְּ
    atbikart/bikart
  • הואבִּיקֵּר/בִּקֵּר
    hubiker/biker
  • היאבִּיקְּרָה/בִּקְּרָה
    hibikra/bikra
  • אנחנובִּיקַּרְנוּ/בִּקַּרְנוּ
    anakhnubikarnu/bikarnu
  • אתםבִּיקַּרְתֶּם/בִּקַּרְתֶּם
    atembikartem/bikartem
  • אתןבִּיקַּרְתֶּן/בִּקַּרְתֶּן
    atenbikarten/bikarten
  • הםבִּיקְּרוּ/בִּקְּרוּ
    hembikru/bikru
  • הןבִּיקְּרוּ/בִּקְּרוּ
    henbikru/bikru

Future

  • אניאֲבַקֵּר
    aniavaker
  • אתהתְּבַקֵּר
    atatevaker
  • אתתְּבַקְּרִי
    attevakri
  • הואיְבַקֵּר
    huyevaker
  • היאתְּבַקֵּר
    hitevaker
  • אנחנונְבַקֵּר
    anakhnunevaker
  • אתםתְּבַקְּרוּ
    atemtevakru
  • אתןתְּבַקְּרוּ/תְּבַקֵּרְנָה
    atentevakru/tevakerna
  • הםיְבַקְּרוּ
    hemyevakru
  • הןיְבַקְּרוּ/תְּבַקֵּרְנָה
    henyevakru/tevakerna

Imperative

  • אתהבַּקֵּר
    atabaker
  • אתבַּקְּרִי
    atbakri
  • אתםבַּקְּרוּ
    atembakru
  • אתןבַּקְּרוּ/בַּקֵּרְנָה
    atenbakru/bakerna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְבַקֵּר
      levaker
    פרסום
    הטיות הפועל לְבַקֵּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְבַקֵּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְבַתֵּר, לְמַקֵּם, לְחַנֵּךְ
    פרסום