הטיות פועל לְבַרְבֵּר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְבַרְבֵּר
    ani/ata/humevarber
  • אני/את/היאמְבַרְבֶּרֶת
    ani/at/himevarberet
  • אנחנו/אתם/הןמְבַרְבְּרִים
    anakhnu/atem/henmevarberim
  • נחנו/אתן/הןמְבַרְבְּרוֹת
    נחנו/aten/henmevarberot

Past

  • אניבִּרְבַּרְתִּי
    anibirbarti
  • אתהבִּרְבַּרְתָּ
    atabirbarta
  • אתבִּרְבַּרְתְּ
    atbirbart
  • הואבִּרְבֵּר
    hubirber
  • היאבִּרְבְּרָה
    hibirbera
  • אנחנובִּרְבַּרְנוּ
    anakhnubirbarnu
  • אתםבִּרְבַּרְתֶּם
    atembirbartem
  • אתןבִּרְבַּרְתֶּן
    atenbirbarten
  • הםבִּרְבְּרוּ
    hembirberu
  • הןבִּרְבְּרוּ
    henbirberu

Future

  • אניאֲבַרְבֵּר
    aniavarber
  • אתהתְּבַרְבֵּר
    atatevarber
  • אתתְּבַרְבְּרִי
    attevarberi
  • הואיְבַרְבֵּר
    huyevarber
  • היאתְּבַרְבֵּר
    hitevarber
  • אנחנונְבַרְבֵּר
    anakhnunevarber
  • אתםתְּבַרְבְּרוּ
    atemtevarberu
  • אתןתְּבַרְבְּרוּ/תְּבַרְבֵּרְנָה
    atentevarberu/tevarberna
  • הםיְבַרְבְּרוּ
    hemyevarberu
  • הןיְבַרְבְּרוּ/תְּבַרְבֵּרְנָה
    henyevarberu/tevarberna

Imperative

  • אתהבַּרְבֵּר
    atabarber
  • אתבַּרְבְּרִי
    atbarberi
  • אתםבַּרְבְּרוּ
    atembarberu
  • אתןבַּרְבְּרוּ/בַּרְבֵּרְנָה
    atenbarberu/barberna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְבַרְבֵּר
      levarber
    פרסום
    הטיות הפועל לְבַרְבֵּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְבַרְבֵּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְאַכְזֵב, לְשַׁכְתֵּב, לְשַׂרְטֵט
    פרסום