הטיות פועל לְבַתֵּק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְבַתֵּק
    ani/ata/humevatek
  • אני/את/היאמְבַתֶּקֶת
    ani/at/himevateket
  • אנחנו/אתם/הןמְבַתְּקִים
    anakhnu/atem/henmevatkim
  • נחנו/אתן/הןמְבַתְּקוֹת
    נחנו/aten/henmevatkot

Past

  • אניבִּיתַּקְתִּי/בִּתַּקְתִּי
    anibitakti/bitakti
  • אתהבִּיתַּקְתָּ/בִּתַּקְתָּ
    atabitakta/bitakta
  • אתבִּיתַּקְתְּ/בִּתַּקְתְּ
    atbitakt/bitakt
  • הואבִּיתֵּק/בִּתֵּק
    hubitek/bitek
  • היאבִּיתְּקָה/בִּתְּקָה
    hibitka/bitka
  • אנחנובִּיתַּקְנוּ/בִּתַּקְנוּ
    anakhnubitaknu/bitaknu
  • אתםבִּיתַּקְתֶּם/בִּתַּקְתֶּם
    atembitaktem/bitaktem
  • אתןבִּיתַּקְתֶּן/בִּתַּקְתֶּן
    atenbitakten/bitakten
  • הםבִּיתְּקוּ/בִּתְּקוּ
    hembitku/bitku
  • הןבִּתְּקוּ/בִּיתְּקוּ
    henbitku/bitku

Future

  • אניאֲבַתֵּק
    aniavatek
  • אתהתְּבַתֵּק
    atatevatek
  • אתתְּבַתְּקִי
    attevatki
  • הואיְבַתֵּק
    huyevatek
  • היאתְּבַתֵּק
    hitevatek
  • אנחנונְבַתֵּק
    anakhnunevatek
  • אתםתְּבַתְּקוּ
    atemtevatku
  • אתןתְּבַתֵּקְנָה/תְּבַתְּקוּ
    atentevatekna/tevatku
  • הםיְבַתְּקוּ
    hemyevatku
  • הןתְּבַתֵּקְנָה/יְבַתְּקוּ
    hentevatekna/yevatku

Imperative

  • אתהבַּתֵּק
    atabatek
  • אתבַּתְּקִי
    atbatki
  • אתםבַּתְּקוּ
    atembatku
  • אתןבַּתֵּקְנָה/בַּתְּקוּ
    atenbatekna/batku

Passive Participle

    Infinitive

    • לְבַתֵּק
      levatek
    פרסום
    הטיות הפועל לְבַתֵּק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְבַתֵּק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְרַכֵּז, לְחַבֵּב, לְנַבֵּל
    פרסום