הטיות פועל לְבָאֵר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְבָאֵר
    ani/ata/humeva'er
  • אני/את/היאמְבָאֶרֶת
    ani/at/himeva'eret
  • אנחנו/אתם/הןמְבָאֲרִים
    anakhnu/atem/henmeva'arim
  • נחנו/אתן/הןמְבָאֲרוֹת
    נחנו/aten/henmeva'arot

Past

  • אניבֵּיאַרְתִּי/בֵּאַרְתִּי
    anibe'arti/be'arti
  • אתהבֵּיאַרְתָּ/בֵּאַרְתָּ
    atabe'arta/be'arta
  • אתבֵּיאַרְתְּ/בֵּאַרְתְּ
    atbe'art/be'art
  • הואבֵּיאֵר/בֵּאֵר
    hube'er/be'er
  • היאבֵּיאֲרָה/בֵּאֲרָה
    hibe'ara/be'ara
  • אנחנובֵּיאַרְנוּ/בֵּאַרְנוּ
    anakhnube'arnu/be'arnu
  • אתםבֵּיאַרְתֶּם/בֵּאַרְתֶּם
    atembe'artem/be'artem
  • אתןבֵּיאַרְתֶּן/בֵּאַרְתֶּן
    atenbe'arten/be'arten
  • הםבֵּיאֲרוּ/בֵּאֲרוּ
    hembe'aru/be'aru
  • הןבֵּאֲרוּ/בֵּיאֲרוּ
    henbe'aru/be'aru

Future

  • אניאֲבָאֵר
    aniava'er
  • אתהתְּבָאֵר
    atateva'er
  • אתתְּבָאֲרִי
    atteva'ari
  • הואיְבָאֵר
    huyeva'er
  • היאתְּבָאֵר
    hiteva'er
  • אנחנונְבָאֵר
    anakhnuneva'er
  • אתםתְּבָאֲרוּ
    atemteva'aru
  • אתןתְּבָאֲרוּ/תְּבָאֵרְנָה
    atenteva'aru/teva'erna
  • הםיְבָאֲרוּ
    hemyeva'aru
  • הןתְּבָאֵרְנָה/יְבָאֲרוּ
    henteva'erna/yeva'aru

Imperative

  • אתהבָּאֵר
    ataba'er
  • אתבָּאֲרִי
    atba'ari
  • אתםבָּאֲרוּ
    atemba'aru
  • אתןבָּאֵרְנָה/בָּאֲרוּ
    atenba'erna/ba'aru

Passive Participle

    Infinitive

    • לְבָאֵר
      leva'er
    פרסום
    הטיות הפועל לְבָאֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְבָאֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְבָאֵס, לְתָאֵם, לְיָיאֵשׁ
    פרסום