הטיות פועל לְגַהֵץ

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְגַהֵץ
    ani/ata/humegahetz
  • אני/את/היאמְגַהֶצֶת
    ani/at/himegahetzet
  • אנחנו/אתם/הןמְגַהֲצִים
    anakhnu/atem/henmegahatzim
  • נחנו/אתן/הןמְגַהֲצוֹת
    נחנו/aten/henmegahatzot

Past

  • אניגִּיהַצְתִּי/גִּהַצְתִּי
    anigihatzti/gihatzti
  • אתהגִּיהַצְתָּ/גִּהַצְתָּ
    atagihatzta/gihatzta
  • אתגִּיהַצְתְּ/גִּהַצְתְּ
    atgihatzt/gihatzt
  • הואגִּיהֵץ/גִּהֵץ
    hugihetz/gihetz
  • היאגִּיהֲצָה/גִּהֲצָה
    higihatza/gihatza
  • אנחנוגִּיהַצְנוּ/גִּהַצְנוּ
    anakhnugihatznu/gihatznu
  • אתםגִּיהַצְתֶּם/גִּהַצְתֶּם
    atemgihatztem/gihatztem
  • אתןגִּיהַצְתֶּן/גִּהַצְתֶּן
    atengihatzten/gihatzten
  • הםגִּיהֲצוּ/גִּהֲצוּ
    hemgihatzu/gihatzu
  • הןגִּיהֲצוּ/גִּהֲצוּ
    hengihatzu/gihatzu

Future

  • אניאֲגַהֵץ
    aniagahetz
  • אתהתְּגַהֵץ
    atategahetz
  • אתתְּגַהֲצִי
    attegahatzi
  • הואיְגַהֵץ
    huyegahetz
  • היאתְּגַהֵץ
    hitegahetz
  • אנחנונְגַהֵץ
    anakhnunegahetz
  • אתםתְּגַהֲצוּ
    atemtegahatzu
  • אתןתְּגַהֲצוּ/תְּגַהֵצְנָה
    atentegahatzu/tegahetzna
  • הםיְגַהֲצוּ
    hemyegahatzu
  • הןיְגַהֲצוּ/תְּגַהֵצְנָה
    henyegahatzu/tegahetzna

Imperative

  • אתהגַּהֵץ
    atagahetz
  • אתגַּהֲצִי
    atgahatzi
  • אתםגַּהֲצוּ
    atemgahatzu
  • אתןגַּהֵצְנָה/גַּהֲצוּ
    atengahetzna/gahatzu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְגַהֵץ
      legahetz
    פרסום
    הטיות הפועל לְגַהֵץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְגַהֵץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְגַחֵךְ, לְיַיחֵל, לְפַהֵק
    פרסום