הטיות פועל לְגַהֵק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְגַהֵק
    ani/ata/humegahek
  • אני/את/היאמְגַהֶקֶת
    ani/at/himegaheket
  • אנחנו/אתם/הןמְגַהֲקִים
    anakhnu/atem/henmegahakim
  • נחנו/אתן/הןמְגַהֲקוֹת
    נחנו/aten/henmegahakot

Past

  • אניגִּיהַקְתִּי/גִּהַקְתִּי
    anigihakti/gihakti
  • אתהגִּיהַקְתָּ/גִּהַקְתָּ
    atagihakta/gihakta
  • אתגִּיהַקְתְּ/גִּהַקְתְּ
    atgihakt/gihakt
  • הואגִּיהֵק/גִּהֵק
    hugihek/gihek
  • היאגִּיהֲקָה/גִּהֲקָה
    higihaka/gihaka
  • אנחנוגִּיהַקְנוּ/גִּהַקְנוּ
    anakhnugihaknu/gihaknu
  • אתםגִּיהַקְתֶּם/גִּהַקְתֶּם
    atemgihaktem/gihaktem
  • אתןגִּיהַקְתֶּן/גִּהַקְתֶּן
    atengihakten/gihakten
  • הםגִּיהֲקוּ/גִּהֲקוּ
    hemgihaku/gihaku
  • הןגִּהֲקוּ/גִּיהֲקוּ
    hengihaku/gihaku

Future

  • אניאֲגַהֵק
    aniagahek
  • אתהתְּגַהֵק
    atategahek
  • אתתְּגַהֲקִי
    attegahaki
  • הואיְגַהֵק
    huyegahek
  • היאתְּגַהֵק
    hitegahek
  • אנחנונְגַהֵק
    anakhnunegahek
  • אתםתְּגַהֲקוּ
    atemtegahaku
  • אתןתְּגַהֲקוּ/תְּגַהֵקְנָה
    atentegahaku/tegahekna
  • הםיְגַהֲקוּ
    hemyegahaku
  • הןיְגַהֲקוּ/תְּגַהֵקְנָה
    henyegahaku/tegahekna

Imperative

  • אתהגַּהֵק
    atagahek
  • אתגַּהֲקִי
    atgahaki
  • אתםגַּהֲקוּ
    atemgahaku
  • אתןגַּהֵקְנָה/גַּהֲקוּ
    atengahekna/gahaku

Passive Participle

    Infinitive

    • לְגַהֵק
      legahek
    פרסום
    הטיות הפועל לְגַהֵק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְגַהֵק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְזַהֵם, לְשַׁחֵד, לְאַחֵל
    פרסום