הטיות פועל לְגוֹנֵן

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְגוֹנֵן
    ani/ata/humegonen
  • אני/את/היאמְגוֹנֶנֶת
    ani/at/himegonenet
  • אנחנו/אתם/הןמְגוֹנְנִים
    anakhnu/atem/henmegonenim
  • נחנו/אתן/הןמְגוֹנְנוֹת
    נחנו/aten/henmegonenot

Past

  • אניגּוֹנַנְתִּי
    anigonanti
  • אתהגּוֹנַנְתָּ
    atagonanta
  • אתגּוֹנַנְתְּ
    atgonant
  • הואגּוֹנֵן
    hugonen
  • היאגּוֹנְנָה
    higonena
  • אנחנוגּוֹנַנּוּ
    anakhnugonanu
  • אתםגּוֹנַנְתֶּם
    atemgonantem
  • אתןגּוֹנַנְתֶּן
    atengonanten
  • הםגּוֹנְנוּ
    hemgonenu
  • הןגּוֹנְנוּ
    hengonenu

Future

  • אניאֲגוֹנֵן
    aniagonen
  • אתהתְּגוֹנֵן
    atategonen
  • אתתְּגוֹנְנִי
    attegoneni
  • הואיְגוֹנֵן
    huyegonen
  • היאתְּגוֹנֵן
    hitegonen
  • אנחנונְגוֹנֵן
    anakhnunegonen
  • אתםתְּגוֹנְנוּ
    atemtegonenu
  • אתןתְּגוֹנְנוּ/תְּגוֹנֵנָּה
    atentegonenu/tegonena
  • הםיְגוֹנְנוּ
    hemyegonenu
  • הןיְגוֹנְנוּ/תְּגוֹנֵנָּה
    henyegonenu/tegonena

Imperative

  • אתהגּוֹנֵן
    atagonen
  • אתגּוֹנְנִי
    atgoneni
  • אתםגּוֹנְנוּ
    atemgonenu
  • אתןגּוֹנֵנָּה/גּוֹנְנוּ
    atengonena/gonenu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְגוֹנֵן
      legonen
    פרסום
    הטיות הפועל לְגוֹנֵן בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְגוֹנֵן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְכוֹנֵן, לְאוֹנֵן
    פרסום