הטיות פועל לְדַגְמֵן

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְדַגְמֵן
    ani/ata/humedagmen
  • אני/את/היאמְדַגְמֶנֶת
    ani/at/himedagmenet
  • אנחנו/אתם/הןמְדַגְמְנִים
    anakhnu/atem/henmedagmenim
  • נחנו/אתן/הןמְדַגְמְנוֹת
    נחנו/aten/henmedagmenot

Past

  • אנידִּגְמַנְתִּי
    anidigmanti
  • אתהדִּגְמַנְתָּ
    atadigmanta
  • אתדִּגְמַנְתְּ
    atdigmant
  • הואדִּגְמֵן
    hudigmen
  • היאדִּגְמְנָה
    hidigmena
  • אנחנודִּגְמַנּוּ
    anakhnudigmanu
  • אתםדִּגְמַנְתֶּם
    atemdigmantem
  • אתןדִּגְמַנְתֶּן
    atendigmanten
  • הםדִּגְמְנוּ
    hemdigmenu
  • הןדִּגְמְנוּ
    hendigmenu

Future

  • אניאֲדַגְמֵן
    aniadagmen
  • אתהתְּדַגְמֵן
    atatedagmen
  • אתתְּדַגְמְנִי
    attedagmeni
  • הואיְדַגְמֵן
    huyedagmen
  • היאתְּדַגְמֵן
    hitedagmen
  • אנחנונְדַגְמֵן
    anakhnunedagmen
  • אתםתְּדַגְמְנוּ
    atemtedagmenu
  • אתןתְּדַגְמֵנָּה/תְּדַגְמְנוּ
    atentedagmena/tedagmenu
  • הםיְדַגְמְנוּ
    hemyedagmenu
  • הןתְּדַגְמֵנָּה/יְדַגְמְנוּ
    hentedagmena/yedagmenu

Imperative

  • אתהדַּגְמֵן
    atadagmen
  • אתדַּגְמְנִי
    atdagmeni
  • אתםדַּגְמְנוּ
    atemdagmenu
  • אתןדַּגְמְנוּ/דַּגְמֵנָּה
    atendagmenu/dagmena

Passive Participle

    Infinitive

    • לְדַגְמֵן
      ledagmen
    פרסום
    הטיות הפועל לְדַגְמֵן בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְדַגְמֵן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְכַוְנֵן, לְעַצְבֵּן, לְעַנְיֵין
    פרסום