הטיות פועל לְדַרְבֵּן

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְדַרְבֵּן
    ani/ata/humedarben
  • אני/את/היאמְדַרְבֶּנֶת
    ani/at/himedarbenet
  • אנחנו/אתם/הןמְדַרְבְּנִים
    anakhnu/atem/henmedarbenim
  • נחנו/אתן/הןמְדַרְבְּנוֹת
    נחנו/aten/henmedarbenot

Past

  • אנידִּרְבַּנְתִּי
    anidirbanti
  • אתהדִּרְבַּנְתָּ
    atadirbanta
  • אתדִּרְבַּנְתְּ
    atdirbant
  • הואדִּרְבֵּן
    hudirben
  • היאדִּרְבְּנָה
    hidirbena
  • אנחנודִּרְבַּנּוּ
    anakhnudirbanu
  • אתםדִּרְבַּנְתֶּם
    atemdirbantem
  • אתןדִּרְבַּנְתֶּן
    atendirbanten
  • הםדִּרְבְּנוּ
    hemdirbenu
  • הןדִּרְבְּנוּ
    hendirbenu

Future

  • אניאֲדַרְבֵּן
    aniadarben
  • אתהתְּדַרְבֵּן
    atatedarben
  • אתתְּדַרְבְּנִי
    attedarbeni
  • הואיְדַרְבֵּן
    huyedarben
  • היאתְּדַרְבֵּן
    hitedarben
  • אנחנונְדַרְבֵּן
    anakhnunedarben
  • אתםתְּדַרְבְּנוּ
    atemtedarbenu
  • אתןתְּדַרְבְּנוּ/תְּדַרְבֵּנָּה
    atentedarbenu/tedarbena
  • הםיְדַרְבְּנוּ
    hemyedarbenu
  • הןיְדַרְבְּנוּ/תְּדַרְבֵּנָּה
    henyedarbenu/tedarbena

Imperative

  • אתהדַּרְבֵּן
    atadarben
  • אתדַּרְבְּנִי
    atdarbeni
  • אתםדַּרְבְּנוּ
    atemdarbenu
  • אתןדַּרְבְּנוּ/דַּרְבֵּנָּה
    atendarbenu/darbena

Passive Participle

    Infinitive

    • לְדַרְבֵּן
      ledarben
    פרסום
    הטיות הפועל לְדַרְבֵּן בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְדַרְבֵּן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְאַפְיֵין, לְתַחְמֵן, לְתַכְנֵן
    פרסום