הטיות פועל לְהִיבּוֹךְ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנָבוֹךְ
    ani/ata/hunavokh
  • אני/את/היאנְבוֹכָה
    ani/at/hinevokha
  • אנחנו/אתם/הןנְבוֹכִים
    anakhnu/atem/hennevokhim
  • נחנו/אתן/הןנְבוֹכוֹת
    נחנו/aten/hennevokhot

Past

  • אנינְבוּכוֹתִי/נָבוֹכְתִּי/נָבֹכְתִּי
    aninevukhoti/navokhti/navokhti
  • אתהנְבוּכוֹתָ/נָבוֹכְתָּ/נָבֹכְתָּ
    atanevukhota/navokhta/navokhta
  • אתנְבוּכוֹת/נָבוֹכְתְּ/נָבֹכְתְּ
    atnevukhot/navokht/navokht
  • הואנָבוֹךְ
    hunavokh
  • היאנָבוֹכָה
    hinavokha
  • אנחנונָבוֹכְנוּ/נְבוּכוֹנוּ/נָבֹכְנוּ
    anakhnunavokhnu/nevukhonu/navokhnu
  • אתםנְבוּכוֹתֶם/נְבוֹכְתֶּם/נְבָכְתֶּם
    atemnevukhotem/nevokhtem/nevakhtem
  • אתןנְבוּכוֹתֶן/נְבוֹכְתֶּן/נְבָכְתֶּן
    atennevukhoten/nevokhten/nevakhten
  • הםנָבוֹכוּ
    hemnavokhu
  • הןנָבוֹכוּ
    hennavokhu

Future

  • אניאֶבּוֹךְ/אִיבּוֹךְ/אִבּוֹךְ
    aniebokh/ibokh/ibokh
  • אתהתִּיבּוֹךְ/תִּבּוֹךְ
    atatibokh/tibokh
  • אתתִּיבּוֹכִי/תִּבּוֹכִי
    attibokhi/tibokhi
  • הואיִיבּוֹךְ/יִבּוֹךְ
    huyibokh/yibokh
  • היאתִּיבּוֹךְ/תִּבּוֹךְ
    hitibokh/tibokh
  • אנחנונִיבּוֹךְ/נִבּוֹךְ
    anakhnunibokh/nibokh
  • אתםתִּיבּוֹכוּ/תִּבּוֹכוּ
    atemtibokhu/tibokhu
  • אתןתִּיבּוֹכְנָה/תִּיבּוֹכֶינָה/תִּיבּוֹכוּ/תִּבּוֹכוּ/תִּבּוֹכֶינָה/תִּבֹּכְנָה
    atentibokhna/tibokheyna/tibokhu/tibokhu/tibokheyna/tibokhna
  • הםיִיבּוֹכוּ/יִבּוֹכוּ
    hemyibokhu/yibokhu
  • הןתִּיבּוֹכְנָה/תִּיבּוֹכֶינָה/יִיבּוֹכוּ/תִּבּוֹכֶינָה/תִּבֹּכְנָה/יִבּוֹכוּ
    hentibokhna/tibokheyna/yibokhu/tibokheyna/tibokhna/yibokhu

Imperative

  • אתההִיבּוֹךְ/הִבּוֹךְ
    atahibokh/hibokh
  • אתהִיבּוֹכִי/הִבּוֹכִי
    athibokhi/hibokhi
  • אתםהִיבּוֹכוּ/הִבּוֹכוּ
    atemhibokhu/hibokhu
  • אתןהִיבּוֹכוּ/הִיבּוֹכֶינָה/הִיבּוֹכְנָה/הִבּוֹכוּ/הִבֹּכְנָה/הִבּוֹכֶינָה
    atenhibokhu/hibokheyna/hibokhna/hibokhu/hibokhna/hibokheyna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיבּוֹךְ/לְהִבּוֹךְ
      lehibokh/lehibokh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיבּוֹךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיבּוֹךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיפּוֹץ, לְהִימּוֹט, לְהִימּוֹג
    פרסום