הטיות פועל לְהִיוָּושֵׁעַ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹשָׁע
    ani/ata/hunosha
  • אני/את/היאנוֹשַׁעַת
    ani/at/hinosha'at
  • אנחנו/אתם/הןנוֹשָׁעִים
    anakhnu/atem/hennosha'im
  • נחנו/אתן/הןנוֹשָׁעוֹת
    נחנו/aten/hennosha'ot

Past

  • אנינוֹשַׁעְתִּי
    aninoshati
  • אתהנוֹשַׁעְתָּ
    atanoshata
  • אתנוֹשַׁעְתְּ/נוֹשַׁעַתְּ
    atnoshat/nosha'at
  • הואנוֹשַׁע
    hunosha
  • היאנוֹשְׁעָה
    hinosh'a
  • אנחנונוֹשַׁעְנוּ
    anakhnunoshanu
  • אתםנוֹשַׁעְתֶּם
    atemnoshatem
  • אתןנוֹשַׁעְתֶּן
    atennoshaten
  • הםנוֹשְׁעוּ
    hemnosh'u
  • הןנוֹשְׁעוּ
    hennosh'u

Future

  • אניאִיוָּושֵׁעַ/אִיוָּושַׁע/אִוָּשַׁע/אִוָּשֵׁעַ
    aniivashea/ivasha/ivasha/ivashea
  • אתהתִּיוָּושַׁע/תִּיוָּושֵׁעַ/תִּוָּשֵׁעַ/תִּוָּשַׁע
    atativasha/tivashea/tivashea/tivasha
  • אתתִּיוָּושְׁעִי/תִּוָּשְׁעִי
    attivash'i/tivash'i
  • הואיִיוָּושֵׁעַ/יִיוָּושַׁע/יִוָּשַׁע/יִוָּשֵׁעַ
    huyivashea/yivasha/yivasha/yivashea
  • היאתִּיוָּושֵׁעַ/תִּיוָּושַׁע/תִּוָּשֵׁעַ/תִּוָּשַׁע
    hitivashea/tivasha/tivashea/tivasha
  • אנחנונִיוָּושַׁע/נִיוָּושֵׁעַ/נִוָּשֵׁעַ/נִוָּשַׁע
    anakhnunivasha/nivashea/nivashea/nivasha
  • אתםתִּיוָּושְׁעוּ/תִּוָּשְׁעוּ
    atemtivash'u/tivash'u
  • אתןתִּיוָּושְׁעוּ/תִּיוָּושַׁעְנָה/תִּוָּשְׁעוּ/תִּוָּשַׁעְנָה
    atentivash'u/tivashana/tivash'u/tivashana
  • הםיִיוָּושְׁעוּ/יִוָּשְׁעוּ
    hemyivash'u/yivash'u
  • הןיִיוָּושְׁעוּ/תִּיוָּושַׁעְנָה/יִוָּשְׁעוּ/תִּוָּשַׁעְנָה
    henyivash'u/tivashana/yivash'u/tivashana

Imperative

  • אתההִיוָּושֵׁעַ/הִיוָּושַׁע/הִוָּשֵׁעַ/הִוָּשַׁע
    atahivashea/hivasha/hivashea/hivasha
  • אתהִיוָּושְׁעִי/הִוָּשְׁעִי
    athivash'i/hivash'i
  • אתםהִיוָּושְׁעוּ/הִוָּשְׁעוּ
    atemhivash'u/hivash'u
  • אתןהִיוָּושְׁעוּ/הִיוָּושַׁעְנָה/הִוָּשַׁעְנָה/הִוָּשְׁעוּ
    atenhivash'u/hivashana/hivashana/hivash'u

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיוָּושֵׁעַ/לְהִיוָּושַׁע/לְהִוָּשֵׁעַ/לְהִוָּשַׁע
      lehivashea/lehivasha/lehivashea/lehivasha
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיוָּושֵׁעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיוָּושֵׁעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיוָּודַע
    פרסום