הטיות פועל לְהִיכָּלֵא

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִכְלָא
    ani/ata/hunikhla
  • אני/את/היאנִכְלֵאת
    ani/at/hinikhlet
  • אנחנו/אתם/הןנִכְלָאִים
    anakhnu/atem/hennikhla'im
  • נחנו/אתן/הןנִכְלָאוֹת
    נחנו/aten/hennikhla'ot

Past

  • אנינִכְלֵאתִי
    aninikhleti
  • אתהנִכְלֵאתָ
    atanikhleta
  • אתנִכְלֵאת
    atnikhlet
  • הואנִכְלָא
    hunikhla
  • היאנִכְלְאָה
    hinikhle'a
  • אנחנונִכְלֵאנוּ
    anakhnunikhlenu
  • אתםנִכְלֵאתֶם
    atemnikhletem
  • אתןנִכְלֵאתֶן
    atennikhleten
  • הםנִכְלְאוּ
    hemnikhle'u
  • הןנִכְלְאוּ
    hennikhle'u

Future

  • אניאֶכָּלֵא/אִיכָּלֵא/אִכָּלֵא
    aniekale/ikale/ikale
  • אתהתִּיכָּלֵא/תִּכָּלֵא
    atatikale/tikale
  • אתתִּיכָּלְאִי/תִּכָּלְאִי
    attikal'i/tikal'i
  • הואיִיכָּלֵא/יִכָּלֵא
    huyikale/yikale
  • היאתִּיכָּלֵא/תִּכָּלֵא
    hitikale/tikale
  • אנחנונִיכָּלֵא/נִכָּלֵא
    anakhnunikale/nikale
  • אתםתִּיכָּלְאוּ/תִּכָּלְאוּ
    atemtikal'u/tikal'u
  • אתןתִּיכָּלְאוּ/תִּיכָּלֶאנָה/תִּכָּלְאוּ/תִּכָּלֶאנָה
    atentikal'u/tikalena/tikal'u/tikalena
  • הםיִיכָּלְאוּ/יִכָּלְאוּ
    hemyikal'u/yikal'u
  • הןתִּיכָּלֶאנָה/יִיכָּלְאוּ/יִכָּלְאוּ/תִּכָּלֶאנָה
    hentikalena/yikal'u/yikal'u/tikalena

Imperative

  • אתההִיכָּלֵא/הִכָּלֵא
    atahikale/hikale
  • אתהִיכָּלְאִי/הִכָּלְאִי
    athikal'i/hikal'i
  • אתםהִיכָּלְאוּ/הִכָּלְאוּ
    atemhikal'u/hikal'u
  • אתןהִיכָּלְאוּ/הִיכָּלֶאנָה/הִכָּלְאוּ/הִכָּלֶאנָה
    atenhikal'u/hikalena/hikal'u/hikalena

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיכָּלֵא/לְהִכָּלֵא
      lehikale/lehikale
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיכָּלֵא בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיכָּלֵא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיקָּרֵא, לְהִימָּלֵא, לְהִיטָּמֵא
    פרסום