הטיות פועל לְהִיכָּשֵׁל

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִכְשָׁל
    ani/ata/hunikhshal
  • אני/את/היאנִכְשֶׁלֶת
    ani/at/hinikhshelet
  • אנחנו/אתם/הןנִכְשָׁלִים
    anakhnu/atem/hennikhshalim
  • נחנו/אתן/הןנִכְשָׁלוֹת
    נחנו/aten/hennikhshalot

Past

  • אנינִכְשַׁלְתִּי
    aninikhshalti
  • אתהנִכְשַׁלְתָּ
    atanikhshalta
  • אתנִכְשַׁלְתְּ
    atnikhshalt
  • הואנִכְשַׁל
    hunikhshal
  • היאנִכְשְׁלָה
    hinikhshela
  • אנחנונִכְשַׁלְנוּ
    anakhnunikhshalnu
  • אתםנִכְשַׁלְתֶּם
    atemnikhshaltem
  • אתןנִכְשַׁלְתֶּן
    atennikhshalten
  • הםנִכְשְׁלוּ
    hemnikhshelu
  • הןנִכְשְׁלוּ
    hennikhshelu

Future

  • אניאִיכָּשֵׁל/אֶכָּשֵׁל/אִכָּשֵׁל
    aniikashel/ekashel/ikashel
  • אתהתִּיכָּשֵׁל/תִּכָּשֵׁל
    atatikashel/tikashel
  • אתתִּיכָּשְׁלִי/תִּכָּשְׁלִי
    attikashli/tikashli
  • הואיִיכָּשֵׁל/יִכָּשֵׁל
    huyikashel/yikashel
  • היאתִּיכָּשֵׁל/תִּכָּשֵׁל
    hitikashel/tikashel
  • אנחנונִיכָּשֵׁל/נִכָּשֵׁל
    anakhnunikashel/nikashel
  • אתםתִּיכָּשְׁלוּ/תִּכָּשְׁלוּ
    atemtikashlu/tikashlu
  • אתןתִּיכָּשַׁלְנָה/תִּיכָּשֵׁלְנָה/תִּיכָּשְׁלוּ/תִּכָּשְׁלוּ/תִּכָּשֵׁלְנָה/תִּכָּשַׁלְנָה
    atentikashalna/tikashelna/tikashlu/tikashlu/tikashelna/tikashalna
  • הםיִיכָּשְׁלוּ/יִכָּשְׁלוּ
    hemyikashlu/yikashlu
  • הןתִּיכָּשַׁלְנָה/תִּיכָּשֵׁלְנָה/יִיכָּשְׁלוּ/תִּכָּשַׁלְנָה/תִּכָּשֵׁלְנָה/יִכָּשְׁלוּ
    hentikashalna/tikashelna/yikashlu/tikashalna/tikashelna/yikashlu

Imperative

  • אתההִיכָּשֵׁל/הִכָּשֵׁל
    atahikashel/hikashel
  • אתהִיכָּשְׁלִי/הִכָּשְׁלִי
    athikashli/hikashli
  • אתםהִיכָּשְׁלוּ/הִכָּשְׁלוּ
    atemhikashlu/hikashlu
  • אתןהִיכָּשַׁלְנָה/הִיכָּשֵׁלְנָה/הִיכָּשְׁלוּ/הִכָּשֵׁלְנָה/הִכָּשְׁלוּ/הִכָּשַׁלְנָה
    atenhikashalna/hikashelna/hikashlu/hikashelna/hikashlu/hikashalna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיכָּשֵׁל/לְהִכָּשֵׁל
      lehikashel/lehikashel
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיכָּשֵׁל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיכָּשֵׁל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיסָּדֵק, לְהִיגָּמֵל, לְהִישָּׁפֵךְ
    פרסום