הטיות פועל לְהִימָּנֵעַ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִמְנָע
    ani/ata/hunimna
  • אני/את/היאנִמְנַעַת
    ani/at/hinimna'at
  • אנחנו/אתם/הןנִמְנָעִים
    anakhnu/atem/hennimna'im
  • נחנו/אתן/הןנִמְנָעוֹת
    נחנו/aten/hennimna'ot

Past

  • אנינִמְנַעְתִּי
    aninimnati
  • אתהנִמְנַעְתָּ
    atanimnata
  • אתנִמְנַעְתְּ/נִמְנַעַתְּ
    atnimnat/nimna'at
  • הואנִמְנַע
    hunimna
  • היאנִמְנְעָה
    hinimne'a
  • אנחנונִמְנַעְנוּ
    anakhnunimnanu
  • אתםנִמְנַעְתֶּם
    atemnimnatem
  • אתןנִמְנַעְתֶּן
    atennimnaten
  • הםנִמְנְעוּ
    hemnimne'u
  • הןנִמְנְעוּ
    hennimne'u

Future

  • אניאֶמָּנַע/אֶמָּנֵעַ/אִימָּנַע/אִימָּנֵעַ/אִמָּנַע/אִמָּנֵעַ
    aniemana/emanea/imana/imanea/imana/imanea
  • אתהתִּימָּנַע/תִּימָּנֵעַ/תִּמָּנַע/תִּמָּנֵעַ
    atatimana/timanea/timana/timanea
  • אתתִּימָּנְעִי/תִּמָּנְעִי
    attiman'i/timan'i
  • הואיִימָּנַע/יִימָּנֵעַ/יִמָּנַע/יִמָּנֵעַ
    huyimana/yimanea/yimana/yimanea
  • היאתִּימָּנַע/תִּימָּנֵעַ/תִּמָּנַע/תִּמָּנֵעַ
    hitimana/timanea/timana/timanea
  • אנחנונִימָּנֵעַ/נִימָּנַע/נִמָּנַע/נִמָּנֵעַ
    anakhnunimanea/nimana/nimana/nimanea
  • אתםתִּימָּנְעוּ/תִּמָּנְעוּ
    atemtiman'u/timan'u
  • אתןתִּימָּנְעוּ/תִּימָּנַעְנָה/תִּמָּנְעוּ/תִּמָּנַעְנָה
    atentiman'u/timanana/timan'u/timanana
  • הםיִימָּנְעוּ/יִמָּנְעוּ
    hemyiman'u/yiman'u
  • הןתִּימָּנַעְנָה/יִימָּנְעוּ/תִּמָּנַעְנָה/יִמָּנְעוּ
    hentimanana/yiman'u/timanana/yiman'u

Imperative

  • אתההִימָּנַע/הִימָּנֵעַ/הִמָּנֵעַ/הִמָּנַע
    atahimana/himanea/himanea/himana
  • אתהִימָּנְעִי/הִמָּנְעִי
    athiman'i/himan'i
  • אתםהִימָּנְעוּ/הִמָּנְעוּ
    atemhiman'u/himan'u
  • אתןהִימָּנַעְנָה/הִימָּנְעוּ/הִמָּנְעוּ/הִמָּנַעְנָה
    atenhimanana/himan'u/himan'u/himanana

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִימָּנֵעַ/לְהִימָּנַע/לְהִמָּנֵעַ/לְהִמָּנַע
      lehimanea/lehimana/lehimanea/lehimana
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִימָּנֵעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִימָּנֵעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִישָּׁבַע, לְהִיפָּגַע, לְהִיכָּנֵעַ
    פרסום