הטיות פועל לְהִימָּעֵךְ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִמְעָךְ
    ani/ata/hunim'akh
  • אני/את/היאנִמְעֶכֶת
    ani/at/hinim'ekhet
  • אנחנו/אתם/הןנִמְעָכִים
    anakhnu/atem/hennim'akhim
  • נחנו/אתן/הןנִמְעָכוֹת
    נחנו/aten/hennim'akhot

Past

  • אנינִמְעַכְתִּי
    aninim'akhti
  • אתהנִמְעַכְתָּ
    atanim'akhta
  • אתנִמְעַכְתְּ
    atnim'akht
  • הואנִמְעַךְ
    hunim'akh
  • היאנִמְעֲכָה
    hinim'akha
  • אנחנונִמְעַכְנוּ
    anakhnunim'akhnu
  • אתםנִמְעַכְתֶּם
    atemnim'akhtem
  • אתןנִמְעַכְתֶּן
    atennim'akhten
  • הםנִמְעֲכוּ
    hemnim'akhu
  • הןנִמְעֲכוּ
    hennim'akhu

Future

  • אניאִימָּעֵךְ/אֶמָּעֵךְ/אִמָּעֵךְ
    aniima'ekh/ema'ekh/ima'ekh
  • אתהתִּימָּעֵךְ/תִּמָּעֵךְ
    atatima'ekh/tima'ekh
  • אתתִּימָּעֲכִי/תִּמָּעֲכִי
    attima'akhi/tima'akhi
  • הואיִימָּעֵךְ/יִמָּעֵךְ
    huyima'ekh/yima'ekh
  • היאתִּימָּעֵךְ/תִּמָּעֵךְ
    hitima'ekh/tima'ekh
  • אנחנונִימָּעֵךְ/נִמָּעֵךְ
    anakhnunima'ekh/nima'ekh
  • אתםתִּימָּעֲכוּ/תִּמָּעֲכוּ
    atemtima'akhu/tima'akhu
  • אתןתִּימָּעֲכוּ/תִּימָּעֵכְנָה/תִּימָּעַכְנָה/תִּמָּעֲכוּ/תִּמָּעַכְנָה/תִּמָּעֵכְנָה
    atentima'akhu/tima'ekhna/tima'akhna/tima'akhu/tima'akhna/tima'ekhna
  • הםיִימָּעֲכוּ/יִמָּעֲכוּ
    hemyima'akhu/yima'akhu
  • הןיִימָּעֲכוּ/תִּימָּעֵכְנָה/תִּימָּעַכְנָה/יִמָּעֲכוּ/תִּמָּעֵכְנָה/תִּמָּעַכְנָה
    henyima'akhu/tima'ekhna/tima'akhna/yima'akhu/tima'ekhna/tima'akhna

Imperative

  • אתההִימָּעֵךְ/הִמָּעֵךְ
    atahima'ekh/hima'ekh
  • אתהִימָּעֲכִי/הִמָּעֲכִי
    athima'akhi/hima'akhi
  • אתםהִימָּעֲכוּ/הִמָּעֲכוּ
    atemhima'akhu/hima'akhu
  • אתןהִימָּעַכְנָה/הִימָּעֵכְנָה/הִימָּעֲכוּ/הִמָּעֲכוּ/הִמָּעֵכְנָה/הִמָּעַכְנָה
    atenhima'akhna/hima'ekhna/hima'akhu/hima'akhu/hima'ekhna/hima'akhna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִימָּעֵךְ/לְהִמָּעֵךְ
      lehima'ekh/lehima'ekh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִימָּעֵךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִימָּעֵךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיבָּחֵר, לְהִילָּחֵם, לְהִישָּׁחֵק
    פרסום