הטיות פועל לְהִינָּגֵר

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִיגָּר/נִגָּר
    ani/ata/hunigar/nigar
  • אני/את/היאנִיגֶּרֶת/נִגֶּרֶת
    ani/at/hinigeret/nigeret
  • אנחנו/אתם/הןנִיגָּרִים/נִגָּרִים
    anakhnu/atem/hennigarim/nigarim
  • נחנו/אתן/הןנִיגָּרוֹת/נִגָּרוֹת
    נחנו/aten/hennigarot/nigarot

Past

  • אנינִיגַּרְתִּי/נִגַּרְתִּי
    aninigarti/nigarti
  • אתהנִיגַּרְתָּ/נִגַּרְתָּ
    atanigarta/nigarta
  • אתנִיגַּרְתְּ/נִגַּרְתְּ
    atnigart/nigart
  • הואנִיגַּר/נִגַּר
    hunigar/nigar
  • היאנִיגְּרָה/נִגְּרָה
    hinigra/nigra
  • אנחנונִיגַּרְנוּ/נִגַּרְנוּ
    anakhnunigarnu/nigarnu
  • אתםנִיגַּרְתֶּם/נִגַּרְתֶּם
    atemnigartem/nigartem
  • אתןנִיגַּרְתֶּן/נִגַּרְתֶּן
    atennigarten/nigarten
  • הםנִיגְּרוּ/נִגְּרוּ
    hemnigru/nigru
  • הןנִיגְּרוּ/נִגְּרוּ
    hennigru/nigru

Future

  • אניאִינָּגֵר/אֶנָּגֵר/אִנָּגֵר
    aniinager/enager/inager
  • אתהתִּינָּגֵר/תִּנָּגֵר
    atatinager/tinager
  • אתתִּינָּגְרִי/תִּנָּגְרִי
    attinagri/tinagri
  • הואיִינָּגֵר/יִנָּגֵר
    huyinager/yinager
  • היאתִּינָּגֵר/תִּנָּגֵר
    hitinager/tinager
  • אנחנונִינָּגֵר/נִנָּגֵר
    anakhnuninager/ninager
  • אתםתִּינָּגְרוּ/תִּנָּגְרוּ
    atemtinagru/tinagru
  • אתןתִּינָּגֵרְנָה/תִּינָּגַרְנָה/תִּינָּגְרוּ/תִּנָּגְרוּ/תִּנָּגֵרְנָה/תִּנָּגַרְנָה
    atentinagerna/tinagarna/tinagru/tinagru/tinagerna/tinagarna
  • הםיִינָּגְרוּ/יִנָּגְרוּ
    hemyinagru/yinagru
  • הןיִינָּגְרוּ/תִּינָּגֵרְנָה/תִּינָּגַרְנָה/יִנָּגְרוּ/תִּנָּגֵרְנָה/תִּנָּגַרְנָה
    henyinagru/tinagerna/tinagarna/yinagru/tinagerna/tinagarna

Imperative

  • אתההִינָּגֵר/הִנָּגֵר
    atahinager/hinager
  • אתהִינָּגְרִי/הִנָּגְרִי
    athinagri/hinagri
  • אתםהִינָּגְרוּ/הִנָּגְרוּ
    atemhinagru/hinagru
  • אתןהִינָּגֵרְנָה/הִינָּגְרוּ/הִינָּגַרְנָה/הִנָּגֵרְנָה/הִנָּגְרוּ/הִנָּגַרְנָה
    atenhinagerna/hinagru/hinagarna/hinagerna/hinagru/hinagarna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִינָּגֵר/לְהִנָּגֵר
      lehinager/lehinager
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִינָּגֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִינָּגֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִינָּתֵךְ, לְהִינָּזֵק
    פרסום