הטיות פועל לְהִיסָּלֵחַ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִסְלָח
    ani/ata/hunislakh
  • אני/את/היאנִסְלַחַת
    ani/at/hinislakhat
  • אנחנו/אתם/הןנִסְלָחִים
    anakhnu/atem/hennislakhim
  • נחנו/אתן/הןנִסְלָחוֹת
    נחנו/aten/hennislakhot

Past

  • אנינִסְלַחְתִּי
    aninislakhti
  • אתהנִסְלַחְתָּ
    atanislakhta
  • אתנִסְלַחְתְּ/נִסְלַחַתְּ
    atnislakht/nislakhat
  • הואנִסְלַח
    hunislakh
  • היאנִסְלְחָה
    hinislekha
  • אנחנונִסְלַחְנוּ
    anakhnunislakhnu
  • אתםנִסְלַחְתֶּם
    atemnislakhtem
  • אתןנִסְלַחְתֶּן
    atennislakhten
  • הםנִסְלְחוּ
    hemnislekhu
  • הןנִסְלְחוּ
    hennislekhu

Future

  • אניאֶסָּלַח/אֶסָּלֵחַ/אִיסָּלַח/אִיסָּלֵחַ/אִסָּלַח/אִסָּלֵחַ
    aniesalakh/esaleakh/isalakh/isaleakh/isalakh/isaleakh
  • אתהתִּיסָּלֵחַ/תִּיסָּלַח/תִּסָּלַח/תִּסָּלֵחַ
    atatisaleakh/tisalakh/tisalakh/tisaleakh
  • אתתִּיסָּלְחִי/תִּסָּלְחִי
    attisalkhi/tisalkhi
  • הואיִיסָּלַח/יִיסָּלֵחַ/יִסָּלַח/יִסָּלֵחַ
    huyisalakh/yisaleakh/yisalakh/yisaleakh
  • היאתִּיסָּלַח/תִּיסָּלֵחַ/תִּסָּלַח/תִּסָּלֵחַ
    hitisalakh/tisaleakh/tisalakh/tisaleakh
  • אנחנונִיסָּלֵחַ/נִיסָּלַח/נִסָּלֵחַ/נִסָּלַח
    anakhnunisaleakh/nisalakh/nisaleakh/nisalakh
  • אתםתִּיסָּלְחוּ/תִּסָּלְחוּ
    atemtisalkhu/tisalkhu
  • אתןתִּיסָּלַחְנָה/תִּיסָּלְחוּ/תִּסָּלַחְנָה/תִּסָּלְחוּ
    atentisalakhna/tisalkhu/tisalakhna/tisalkhu
  • הםיִיסָּלְחוּ/יִסָּלְחוּ
    hemyisalkhu/yisalkhu
  • הןתִּיסָּלַחְנָה/יִיסָּלְחוּ/יִסָּלְחוּ/תִּסָּלַחְנָה
    hentisalakhna/yisalkhu/yisalkhu/tisalakhna

Imperative

  • אתההִיסָּלֵחַ/הִיסָּלַח/הִסָּלֵחַ/הִסָּלַח
    atahisaleakh/hisalakh/hisaleakh/hisalakh
  • אתהִיסָּלְחִי/הִסָּלְחִי
    athisalkhi/hisalkhi
  • אתםהִיסָּלְחוּ/הִסָּלְחוּ
    atemhisalkhu/hisalkhu
  • אתןהִיסָּלַחְנָה/הִיסָּלְחוּ/הִסָּלְחוּ/הִסָּלַחְנָה
    atenhisalakhna/hisalkhu/hisalkhu/hisalakhna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיסָּלֵחַ/לְהִיסָּלַח/לְהִסָּלַח/לְהִסָּלֵחַ
      lehisaleakh/lehisalakh/lehisalakh/lehisaleakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיסָּלֵחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיסָּלֵחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיפָּגַע, לְהִישָּׁלֵחַ, לְהִישָּׁבַע
    פרסום