הטיות פועל לְהִיסָּפֵחַ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִסְפָּח
    ani/ata/hunispakh
  • אני/את/היאנִסְפַּחַת
    ani/at/hinispakhat
  • אנחנו/אתם/הןנִסְפָּחִים
    anakhnu/atem/hennispakhim
  • נחנו/אתן/הןנִסְפָּחוֹת
    נחנו/aten/hennispakhot

Past

  • אנינִסְפַּחְתִּי
    aninispakhti
  • אתהנִסְפַּחְתָּ
    atanispakhta
  • אתנִסְפַּחְתְּ/נִסְפַּחַתְּ
    atnispakht/nispakhat
  • הואנִסְפַּח
    hunispakh
  • היאנִסְפְּחָה
    hinispekha
  • אנחנונִסְפַּחְנוּ
    anakhnunispakhnu
  • אתםנִסְפַּחְתֶּם
    atemnispakhtem
  • אתןנִסְפַּחְתֶּן
    atennispakhten
  • הםנִסְפְּחוּ
    hemnispekhu
  • הןנִסְפְּחוּ
    hennispekhu

Future

  • אניאִיסָּפֵחַ/אִיסָּפַח/אֶסָּפֵחַ/אֶסָּפַח/אִסָּפַח/אִסָּפֵחַ
    aniisafeakh/isafakh/esafeakh/esafakh/isafakh/isafeakh
  • אתהתִּיסָּפֵחַ/תִּיסָּפַח/תִּסָּפֵחַ/תִּסָּפַח
    atatisafeakh/tisafakh/tisafeakh/tisafakh
  • אתתִּיסָּפְחִי/תִּסָּפְחִי
    attisafkhi/tisafkhi
  • הואיִיסָּפֵחַ/יִיסָּפַח/יִסָּפֵחַ/יִסָּפַח
    huyisafeakh/yisafakh/yisafeakh/yisafakh
  • היאתִּיסָּפֵחַ/תִּיסָּפַח/תִּסָּפֵחַ/תִּסָּפַח
    hitisafeakh/tisafakh/tisafeakh/tisafakh
  • אנחנונִיסָּפֵחַ/נִיסָּפַח/נִסָּפֵחַ/נִסָּפַח
    anakhnunisafeakh/nisafakh/nisafeakh/nisafakh
  • אתםתִּיסָּפְחוּ/תִּסָּפְחוּ
    atemtisafkhu/tisafkhu
  • אתןתִּיסָּפַחְנָה/תִּיסָּפְחוּ/תִּסָּפְחוּ/תִּסָּפַחְנָה
    atentisafakhna/tisafkhu/tisafkhu/tisafakhna
  • הםיִיסָּפְחוּ/יִסָּפְחוּ
    hemyisafkhu/yisafkhu
  • הןיִיסָּפְחוּ/תִּיסָּפַחְנָה/תִּסָּפַחְנָה/יִסָּפְחוּ
    henyisafkhu/tisafakhna/tisafakhna/yisafkhu

Imperative

  • אתההִיסָּפֵחַ/הִיסָּפַח/הִסָּפֵחַ/הִסָּפַח
    atahisafeakh/hisafakh/hisafeakh/hisafakh
  • אתהִיסָּפְחִי/הִסָּפְחִי
    athisafkhi/hisafkhi
  • אתםהִיסָּפְחוּ/הִסָּפְחוּ
    atemhisafkhu/hisafkhu
  • אתןהִיסָּפַחְנָה/הִיסָּפְחוּ/הִסָּפַחְנָה/הִסָּפְחוּ
    atenhisafakhna/hisafkhu/hisafakhna/hisafkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיסָּפֵחַ/לְהִיסָּפַח/לְהִסָּפֵחַ/לְהִסָּפַח
      lehisafeakh/lehisafakh/lehisafeakh/lehisafakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיסָּפֵחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיסָּפֵחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיפָּצַע, לְהִישָּׁמַע, לְהִילָּקַח
    פרסום