הטיות פועל לְהִיסָּרַח

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִסְרָח
    ani/ata/hunisrakh
  • אני/את/היאנִסְרַחַת
    ani/at/hinisrakhat
  • אנחנו/אתם/הןנִסְרָחִים
    anakhnu/atem/hennisrakhim
  • נחנו/אתן/הןנִסְרָחוֹת
    נחנו/aten/hennisrakhot

Past

  • אנינִסְרַחְתִּי
    aninisrakhti
  • אתהנִסְרַחְתָּ
    atanisrakhta
  • אתנִסְרַחַתְּ/נִסְרַחְתְּ
    atnisrakhat/nisrakht
  • הואנִסְרַח
    hunisrakh
  • היאנִסְרְחָה
    hinisrekha
  • אנחנונִסְרַחְנוּ
    anakhnunisrakhnu
  • אתםנִסְרַחְתֶּם
    atemnisrakhtem
  • אתןנִסְרַחְתֶּן
    atennisrakhten
  • הםנִסְרְחוּ
    hemnisrekhu
  • הןנִסְרְחוּ
    hennisrekhu

Future

  • אניאֶסָּרֵחַ/אִיסָּרֵחַ/אִיסָּרַח/אֶסָּרַח/אִסָּרֵחַ/אִסָּרַח
    aniesareakh/isareakh/isarakh/esarakh/isareakh/isarakh
  • אתהתִּיסָּרֵחַ/תִּיסָּרַח/תִּסָּרֵחַ/תִּסָּרַח
    atatisareakh/tisarakh/tisareakh/tisarakh
  • אתתִּיסָּרְחִי/תִּסָּרְחִי
    attisarkhi/tisarkhi
  • הואיִיסָּרֵחַ/יִיסָּרַח/יִסָּרֵחַ/יִסָּרַח
    huyisareakh/yisarakh/yisareakh/yisarakh
  • היאתִּיסָּרֵחַ/תִּיסָּרַח/תִּסָּרַח/תִּסָּרֵחַ
    hitisareakh/tisarakh/tisarakh/tisareakh
  • אנחנונִיסָּרֵחַ/נִיסָּרַח/נִסָּרֵחַ/נִסָּרַח
    anakhnunisareakh/nisarakh/nisareakh/nisarakh
  • אתםתִּיסָּרְחוּ/תִּסָּרְחוּ
    atemtisarkhu/tisarkhu
  • אתןתִּיסָּרְחוּ/תִּיסָּרַחְנָה/תִּסָּרַחְנָה/תִּסָּרְחוּ
    atentisarkhu/tisarakhna/tisarakhna/tisarkhu
  • הםיִיסָּרְחוּ/יִסָּרְחוּ
    hemyisarkhu/yisarkhu
  • הןתִּיסָּרַחְנָה/יִיסָּרְחוּ/תִּסָּרַחְנָה/יִסָּרְחוּ
    hentisarakhna/yisarkhu/tisarakhna/yisarkhu

Imperative

  • אתההִיסָּרֵחַ/הִיסָּרַח/הִסָּרַח/הִסָּרֵחַ
    atahisareakh/hisarakh/hisarakh/hisareakh
  • אתהִיסָּרְחִי/הִסָּרְחִי
    athisarkhi/hisarkhi
  • אתםהִיסָּרְחוּ/הִסָּרְחוּ
    atemhisarkhu/hisarkhu
  • אתןהִיסָּרְחוּ/הִיסָּרַחְנָה/הִסָּרְחוּ/הִסָּרַחְנָה
    atenhisarkhu/hisarakhna/hisarkhu/hisarakhna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיסָּרַח/לְהִיסָּרֵחַ/לְהִסָּרַח/לְהִסָּרֵחַ
      lehisarakh/lehisareakh/lehisarakh/lehisareakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיסָּרַח בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיסָּרַח", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיפָּצַע, לְהִיפָּגַע, לְהִישָּׁמַע
    פרסום