הטיות פועל לְהִיפָּקַח

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִפְקָח
    ani/ata/hunifkakh
  • אני/את/היאנִפְקַחַת
    ani/at/hinifkakhat
  • אנחנו/אתם/הןנִפְקָחִים
    anakhnu/atem/hennifkakhim
  • נחנו/אתן/הןנִפְקָחוֹת
    נחנו/aten/hennifkakhot

Past

  • אנינִפְקַחְתִּי
    aninifkakhti
  • אתהנִפְקַחְתָּ
    atanifkakhta
  • אתנִפְקַחְתְּ/נִפְקַחַתְּ
    atnifkakht/nifkakhat
  • הואנִפְקַח
    hunifkakh
  • היאנִפְקְחָה
    hinifkekha
  • אנחנונִפְקַחְנוּ
    anakhnunifkakhnu
  • אתםנִפְקַחְתֶּם
    atemnifkakhtem
  • אתןנִפְקַחְתֶּן
    atennifkakhten
  • הםנִפְקְחוּ
    hemnifkekhu
  • הןנִפְקְחוּ
    hennifkekhu

Future

  • אניאֶפָּקֵחַ/אִיפָּקַח/אִיפָּקֵחַ/אֶפָּקַח/אִפָּקַח/אִפָּקֵחַ
    aniepakeakh/ipakakh/ipakeakh/epakakh/ipakakh/ipakeakh
  • אתהתִּיפָּקַח/תִּיפָּקֵחַ/תִּפָּקֵחַ/תִּפָּקַח
    atatipakakh/tipakeakh/tipakeakh/tipakakh
  • אתתִּיפָּקְחִי/תִּפָּקְחִי
    attipakkhi/tipakkhi
  • הואיִיפָּקַח/יִיפָּקֵחַ/יִפָּקַח/יִפָּקֵחַ
    huyipakakh/yipakeakh/yipakakh/yipakeakh
  • היאתִּיפָּקַח/תִּיפָּקֵחַ/תִּפָּקַח/תִּפָּקֵחַ
    hitipakakh/tipakeakh/tipakakh/tipakeakh
  • אנחנונִיפָּקַח/נִיפָּקֵחַ/נִפָּקַח/נִפָּקֵחַ
    anakhnunipakakh/nipakeakh/nipakakh/nipakeakh
  • אתםתִּיפָּקְחוּ/תִּפָּקְחוּ
    atemtipakkhu/tipakkhu
  • אתןתִּיפָּקַחְנָה/תִּיפָּקְחוּ/תִּפָּקַחְנָה/תִּפָּקְחוּ
    atentipakakhna/tipakkhu/tipakakhna/tipakkhu
  • הםיִיפָּקְחוּ/יִפָּקְחוּ
    hemyipakkhu/yipakkhu
  • הןיִיפָּקְחוּ/תִּיפָּקַחְנָה/יִפָּקְחוּ/תִּפָּקַחְנָה
    henyipakkhu/tipakakhna/yipakkhu/tipakakhna

Imperative

  • אתההִיפָּקַח/הִיפָּקֵחַ/הִפָּקַח/הִפָּקֵחַ
    atahipakakh/hipakeakh/hipakakh/hipakeakh
  • אתהִיפָּקְחִי/הִפָּקְחִי
    athipakkhi/hipakkhi
  • אתםהִיפָּקְחוּ/הִפָּקְחוּ
    atemhipakkhu/hipakkhu
  • אתןהִיפָּקַחְנָה/הִיפָּקְחוּ/הִפָּקַחְנָה/הִפָּקְחוּ
    atenhipakakhna/hipakkhu/hipakakhna/hipakkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיפָּקַח/לְהִיפָּקֵחַ/לְהִפָּקֵחַ/לְהִפָּקַח
      lehipakakh/lehipakeakh/lehipakeakh/lehipakakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיפָּקַח בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיפָּקַח", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיפָּצַע, לְהִישָּׁמַע, לְהִילָּקַח
    פרסום